PUCHAR STAROSTY POWIATU PRZASNYSKIEGO DLA LEGII WARSZAWA

Opublikowane przez PUCHAR STAROSTY POWIATU PRZASNYSKIEGO DLA LEGII WARSZAWA

Młodzieżowa drużyna Legii Warszawa wygrała VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Przasnyskiego, który rozegrano 14 stycznia w hali sportowej przy ulicy Sadowej w Przasnyszu. Warszawianie po zaciętym finale pokonali 2-1 czarnego konia imprezy Omulew Wielbark. Trzecie  miejsce zajął Orzeł Goleszyn. Gospodarze tym razem okazali się bardzo gościnni.

Już ósmy raz Miejski Klub Sportowy w Przasnyszu wspólnie z Kierownikiem hali sportowej zorganizowali cieszącą się prestiżem na Mazowszu piłkarską imprezę sportową, której patronował szef przasnyskiego samorządu powiatowego. Jak zwykle organizatorzy przygotowali perfekcyjną zdaniem uczestników i licznie przybyłych kibiców, wśród których dominowali kibice miejscowego MKS-u i warszawskiej Legii  - piłkarską ucztę. Emocji nie brakowało, zaskakujących wyników także. Były ciekawe akcje, ładne gole i świetna, przyjazna  atmosfera. Gościnni okazali się także piłkarze MKS-u, którzy wyraźnie odczuwali trudy wznowionych, ciężkich treningów i zajęli ostatnie miejsca w swoich grupach.

12 zespołów podzielono na 3 grupy. Z każdej z nich do finałów awansował zwycięzca i kolejna drużyna z najlepszym bilansem.
Grupa A: KP Legia Warszawa I, MKS Przasnysz II, Omulew Wielbark, Rzekunianka Rzekuń
Grupa B: KP Legia Warszawa II, Nadnarwianka Pułtusk, Żbik Nasielsk, Orzyc Chorzele
Grupa C: MKS Przasnysz I, Kryształ Glinojeck, Korona HID Ostrołęka, Orzeł Goleszyn

Kolejność rozgrywania meczów i wyniki:
Legia Warszawa I         4-3    MKS Przasnysz II
Omulew Wielbark          6-1    Rzekunianka Rzekuń
Legia Warszawa II         2-1    Nadnarwianka Pułtusk
Żbik Nasielsk                  4-1    Orzyc Chorzele
MKS Przasnysz I           3-4    Kryształ Glinojeck
Korona HiD Ostrołęka   1-3    Orzeł Goleszyn
Legia Warszawa I         0-2    Omulew Wielbark
MKS Przasnysz II          0-2    Rzekunianka Rzekuń
Legia Warszawa II         2-4    Żbik Nasielsk
Nadnarwianka Pułtusk    2-0    Orzyc Chorzele
MKS Przasnysz I            2-7    Korona HiD Ostrołęka
Kryształ Glinojeck           1-4    Orzeł Goleszyn
Legia Warszawa I           7-0    Rzekunianka Rzekuń
MKS Przasnysz II           3-2    Omulew Wielbark
Legia Warszawa II        14-0    Orzyc Chorzele
Nadnarwianka Pułtusk    0-1    Żbik Nasielsk
MKS Przasnysz I            1-1    Orzeł Goleszyn
Kryształ Glinojeck           2-6    Korona HiD Ostrołęka

Tabele po rozgrywkach grupowych:

Grupa A:

10.    MKS Przasnysz II
11.    MKS Przasnysz I
12.    Orzyc Chorzele

Cztery pierwsze zespoły otrzymały z rak starosty przasnyskiego Zenon Szczepankowskiego i organizatorów puchary, dyplomy i upominki. Pozostałe ekipy nagrodzono dyplomami i upominkami. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Michała Kwietnia z Omulwi Wielbark, najlepszym bramkarzem Adama Kraskę z Orła Goleszyn, a najlepszym strzelcem został Karol Grudniewski z Legii Warszawa. Otrzymali oni okolicznościowe statuetki.Starosta Przasnyski zamykając turniej podziękował organizatorom, wszystkim ekipom i kibicom za udział w turnieju, pogratulował wyników i zaprosił na turniej za rok.

Skład MKS Przasnysz I: Kokosiński, Wróblewski R., Korotko Ł., Olszewski P., Jaroszewski, Przebierałą, Olszewski M., Długołęcki, Trajer
Skład MKS Przasnysz II: Michalak, Kamiński T., Grędziński, Wróblewski J., Pocharz, Smoliński, Woliński, Piasecki, Niestępski, Michalak, Kamiński K.
Skład Orzyca Chorzele: Robaczek, Wierzbicki, Kawiecki G., Rzeżuchowski, kawiecki M., Brzezicki, Dabrowski, Kawiecki M., Walewacz, Rykowski, Oleksik, Czaplicki

Sławomir Czaplicki

Data: 2020-02-20