Rajd pieszy dla dzieci i młodzieży „Śladami Robespierre’a z Dąbrówki” otrzymał wsparcie starostwa

Przedstawiciel stowarzyszenia Towarzystwo Przyjaciół Chorzel Michał Wiśnicki podpisał w gabinecie Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego symboliczny czek na kwotę 1.500 zł na organizację „VII Rajdu pieszego „Śladami Robespierre’a z Dąbrówki”. Siódma edycja rajdu jest weekendową imprezą skierowaną do uczniów szkół podstawowych oraz liceum i technikum z terenu gminy Chorzele. Tegoroczna edycja imprezy rekreacyjno-edukacyjnej zapoczątkowanej w 2013 roku poświęcona jest stuleciu odzyskania praw miejskich przez Chorzele i historii samego osadnictwa nad Orzycem, począwszy od czasów prehistorycznych, aż po rok 1919.

Działania stowarzyszenie i sam rajd niewątpliwie zapełniają lukę w ofercie turystyczno-rekreacyjnej na terenie gminy Chorzele. Dzięki temu najmłodsze pokolenie ma możliwość zapoznania się z atrakcjami przyrodniczymi i historycznymi północnego Mazowsza. W dwudniowym rajdzie weźmie udział ponad 100 osób.

Data: 2019-09-23
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli