RELACJA Z OBRAD XXXVI SESJI RADY POWIATU PRZASNYSKIEGO

Opublikowane przez RELACJA Z OBRAD XXXVI SESJI RADY POWIATU PRZASNYSKIEGO

XXXVI sesja Rady Powiatu Przasnyskiego. Budżet powiatu przasnyskiego na rok 2010 uchwalony, 3 nowe ambulanse poświęcone, kompleks boisk Orlik 2012 przekazany do użytku, wręczone podziękowania dla zasłużonych dla powiatu przasnyskiego oraz stypendia szczególnie uzdolnionym studentom

Sesja Rady Powiatu Przasnyskiego.

Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.

W imieniu władz samorządowych powiatu przasnyskiego XXXVI sesję Rady Powiatu Przasnyskiego otworzył jej Przewodniczący Krzysztof Bieńkowski, który przywitał wszystkich uczestników obrad. Ostatnia sesja w roku tradycyjnie ma uroczysty charakter. Podczas XXXVI sesji, obok części roboczej, podsumowano mijający rok w wykonaniu przasnyskiego samorządu powiatowego, poświęcono 3 nowe ambulanse Ratownictwa Medycznego, oddano do użytku kompleks boisk sportowych przy ulicy Sadowej w Przasnyszu „Moje Boisko - Orlik 2012”, wręczono podziękowania i piękne płaskorzeźby osobom zasłużonym dla rozwoju powiatu przasnyskiego. Ponadto stypendiami uhonorowano szczególnie uzdolnionych studentów zamieszkałych na terenie powiatu przasnyskiego, którzy odnoszą wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności. Wszystko zwieńczył wspaniały występ chóru „SURMA”.

Poświęcenie Ambulansów Ratownictwa Medycznego.

Zaprezentowano i poświęcono 3 ambulanse zakupione dla potrzeb Zespołów Ratownictwa Medycznego funkcjonującego w strukturze Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu. Nowe ambulanse zostały zakupione na potrzeby Zespołów Ratownictwa Medycznego. Dwa z nich służyć będą Stacji Pogotowia w Przasnyszu a jeden Podstacji Pogotowia w Chorzelach. Koszt zakupu karetek wyniósł 1.000.000 zł, z czego 85% szpital pozyskał ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, pozostałe 150.000 złotych pochodzi z budżetu Powiatu Przasnyskiego. Udało się to dzięki złożonemu we wrześniu ubiegłego roku wnioskowi o dofinansowanie projektu pod nazwą Zapewnienie najwyższej efektywności działań ratownictwa medycznego w powiecie przasnyskim poprzez zakup 3 ambulansów”.

Ambulanse poświęcił ksiądz kanonik Franciszek Różański, proboszcza parafii p.w. Św. Wojciecha w Przasnyszu.

Przecięcie wstęgi i oddanie do użytku kompleksu boisk sportowych przy ulicy Sadowej w Przasnyszu „Moje Boisko – Orlik 2012”.

Głównym założeniem projektowym inwestycji było stworzenie dogodnych warunków do aktywnego spędzania czasu dzieci i młodzieży ze szkół oraz mieszkańców miasta i powiatu przasnyskiego. Kompleks składa się z dwóch boisk. Pierwsze z nich to boisko do piłki nożnej o wymiarach 30x62 metry i polu gry 26x56 metrów. Nawierzchnia wykonana została z trawy syntetycznej. Boisko wyposażone zostało w bramki aluminiowe. Drugi obiekt to boisko wielofunkcyjne o wymiarach 19,1x32,1 metra i polu gry 15,1x28,1 metra. Boisko pokryte zostało nawierzchnią poliuretanową. W skład kompleksu wchodzi dodatkowo zaplecze szatniowo-administracyjne, pomieszczenia gospodarza obiektu i trenera środowiskowego, magazyn sprzętu gospodarczo - sportowego, zaplecze szatniowe oraz higieniczno-sanitarne znajdujące się w budynku szkoły i hali sportowej.

Kompleks boisk „Orlik 2012” utworzony został na gruntach stanowiących własność powiatu przasnyskiego w sąsiedztwie obiektów Zespołu Szkól Ponadgmnazjalnych w Przasnyszu. Całkowity koszt inwestycji zamknął się kwotą 1.121 tys. złotych, z czego 333 tys. pochodziły z Ministerstwa Sportu i Turystyki jako dotacja celowa, 333 tys. ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego również w formie dotacji celowej a największą część - 455 tys. złotych pochodziło z budżetu Powiatu Przasnyskiego. Prace na boiskach trwały od 10 lipca do 27 listopada bieżącego roku. Prowadziło je konsorcjum 3 firm: Zakład Usługowy Zygmunt Antoni Guzik z Ciechanowa, Moris Sport Sp. z o.o. z Warszawy oraz WRI — Projekt Wrotny Igor z Ciechanowa. Boiska poświęcił ksiądz kanonik Franciszek Różański, proboszcza parafii p.w. Św.Wojciecha w Przasnyszu.

Wręczenie podziękowań osobom zasłużonym dla Powiatu Przasnyskiego.

Zarząd oraz Rada Powiatu Przasnyskiego wyłoniły 13 osób, którym pragnęły w sposób uroczysty podziękować za trud, wysiłek i zaangażowanie wkładane w harmonijną współpracę z samorządem powiatu przasnyskiego na rzecz lokalnej społeczności.

Podziękowania otrzymali:

• prof. dr hab. Tomasz Borecki*

• prof. dr luz. Hieronim Olenderek

• prof. dr hab. n. med. Stanisław Mrzygłód*

• prof. nadzw. dr hab. med. Andrzej Staszewski

• prof. dr hab. n. med. Krzysztof Bielecki

• prof. nadzw. dr hab. med. Jerzy Jurkiewicz

• dr Zdzisław Czaplicki

• Tadeusz Załęski

• Małgorzata Bal

• Mateusz Bal

• Stanisław Ślesicki*

• Jerzy Sadowski

• Biskup Pomocniczy Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Roman Adam Marcinkowski*

* nieobecni na sesji Rady Powiatu Przasnyskiego

W trakcie wręczania statuetek i dyplomów przedstawiano jednocześnie indywidualne zasługi każdego z wyróżnionych, zaś po dokonaniu wręczeń Ci z wyróżnionych, którzy wyrazili chęć zabierali głos, dziękowali za docenienie, opowiadali o swoich planach i życzyli całemu powiatowi przasnyskiego tak dynamicznego rozwoju, jak dotychczas, który jak podkreślali jest zauważalny i pozytywnie komentowany w różnych zakątkach naszego kraju.

Wręczenie stypendiów za wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej dla szczególnie uzdolnionych studentów zamieszkałych na ternie Powiatu Przasnyskiego.

Stypendystom:

Olga Niewiarowska – sport, kolarstwo,
Michał Rykowski – osiągnięcia naukowe w dziedzinie transplantologii,
Jarosław Bojarzyn – student 2 kierunków na SGH w Warszawie z dziedzin ekonomii i finansów.

Występ chóru „SURMA”.

Uroczystą sesję zakończył występ chóru "Surma" z Warszawy, który wspaniale zaprezentował się w świątecznym repertuarze.