Remont drogi powiatowej na odcinku Zaręby – Wielbark

Trwają prace modernizacyjne drogi powiatowej w gminie Chorzele od miejscowości Zaręby w kierunku Wielbarka. Na odcinku o długości blisko 4 km wylewana jest nowa nawierzchnia jezdni o szerokości 6 metrów.

Remont drogi przede wszystkim wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców okolicznych miejscowości. Nawierzchnia jezdni oraz pobocza posiadały ubytki w swojej strukturze, co mogło przyczynić się do uszkodzenia pojazdów, a nawet kolizji, dlatego Zarząd Powiatu Przasnyskiego podjął decyzję o wyremontowaniu tego odcinka. Droga będzie dostosowana do aktualnych potrzeb ruchu. Po zakończeniu prac mieszkańcy gminy będą mogli szybciej, bezpieczniej i bardziej komfortowo dojechać do drogi wojewódzkiej. Droga służy również jako trasa dojazdu do Wielbarka, w którym znajduje się fabryka zatrudniająca wielu mieszkańców gminy.

Mimo pojawiających się wcześniej obaw, że nowe władze powiatu będą pomijały gminę Chorzele w swoich inwestycjach, wszyscy mieszkańcy powiatu traktowani są na równi.