REPREZENTACJA POWIATU PRZASNYSKIEGO NA XI DOŻYNKACH WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO W SIEDLCACH

W dniach 29 - 30 sierpnia br. w Siedlcach obchodzono XI Dożynki Województwa Mazowieckiego. To największa tego typu impreza rolnicza na Mazowszu, która ma na celu pielęgnowanie rodzimych tradycji, ale przede wszystkim jest podziękowaniem składanym przez rolników za tegoroczne plony.
W Święcie Plonów uczestniczyli m. in. przedstawiciele samorządu powiatu przasnyskiego: Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski, Członek Zarządu Powiatu Jarosław Antoni Tybuchowski, Członek Zarządu Powiatu Bogusław Kruszewski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Walędziak; pracownicy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu oraz rolnicy z terenu powiatu przasnyskiego ze Starostami Dożynkowymi - Anną Nosarzewską i Jarosławem Szemplińskim, na czele.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą koncelebrowaną przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego – biskupa Siedleckiego i przemarszem korowodu dożynkowego, podczas którego zaprezentowane zostały wieńce dożynkowe wykonane z tegorocznych plonów przez mazowieckie powiaty gminy. Tegoroczne dożynki Województwa Mazowieckiego połączone były z Mazowieckimi Dniami Doradztwa Rolniczego organizowanymi przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie. Jak co roku imprezie towarzyszyły kiermasze, wystawy, przygotowane m.in. przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Obchodom towarzyszyło wręczenia nagród w konkursach i plebiscytach rolniczych oraz państwowe i branżowe odznaczenia „ Zasłużony dla Rolnictwa”, „AgroLiga”, „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne” i „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Poniżej fotorelacja z imprezy:

Data: 2019-12-09
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława