Rusza pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego!

1 października przasnyskie starostwo rozpoczyna nabór zadań do I edycji Budżetu Obywatelskiego. Do dyspozycji mieszkańców powiatu jest przeznaczone aż 150 tys. zł. Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu powiatu przasnyskiego, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy.  W procesie zgłaszania zadań i głosowania może uczestniczyć każdy mieszkaniec powiatu.

Starostwo utworzyło dedykowaną witrynę internetową, gdzie znajdą Państwo wszelkie dostępne informacje na temat realizacji budżetu - https://powiat-przasnyski.budzet-obywatelski.org/

Budżet Obywatelski Powiatu Przasnyskiego - grafika promocyjna - treść pod zdjęciem

Treść powyższej grafiki promocyjnej:

Budżet Obywatelski Powiat Przasnyski 2021

Kalendarz wydarzeń:

Zgłaszanie zadań od 01.10.2020 do 13.11.2020

Weryfikacja zadań od 14.11.2020 do 27.11.2020

Głosowanie mieszkańców od 15.01.2021 do 05.02.2021

Ogłoszenie wyników do 15.02.2021

Wszystkie informacje znajdziesz na: powiat-przasnyski.budzet-obywatelski.org

Do udziału w projekcie budżetu zaprasza starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski:

Drodzy Mieszkańcy,

zależy mi na tym, żeby poznać Państwa potrzeby. W tym roku pytam co chcielibyście zmienić w swoim otoczeniu, czego potrzebujecie i co sprawi, że życie w powiecie przasnyskim będzie jeszcze lepsze. Mając na względzie powyższe rusza Budżet Obywatelski Powiatu Przasnyskiego na 2021 rok!

Moim priorytetem jest, by wspólnie zdecydować na co wydamy środki z budżetu powiatu.

W 2021 roku na realizację Państwa pomysłów przeznaczonych jest 150 000,00 złotych.

Jestem przekonany, że przy tworzeniu projektów nie zabraknie pozytywnej energii i kreatywności. Wpływ na to, co ostatecznie powstanie mają Państwa głosy. Szczególnie zachęcam do uczestnictwa

w głosowaniu za pomocą środków elektronicznych (bez wychodzenia z domu).

Możecie Państwo zgłaszać pomysły zarówno w zakresie modernizacji obiektów, jak i realizacji badań profilaktycznych, programów społecznych czy wydarzeń kulturalnych. Remont oświetlenia, chodnika, utworzenie nowych terenów zielonych czy ścieżek edukacyjnych – wspólnie Państwo zadecydujecie, jak zmieni się Wasze najbliższe otoczenie.

Zachęcam do aktywnego udziału w konsultacjach, zgłaszania swoich projektów i głosowania w Budżecie Obywatelskim Powiatu Przasnyskiego. To dla mnie niezwykle ważne, liczę na Państwa zaangażowanie i czekam na pomysły!

Krzysztof Bieńkowski
Starosta Przasnyski