Rząd i starostwo wpierają finansowo straże pożarne: uroczyste przekazanie samochodów pożarniczych.

31 stycznia 2020 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu odbyło się uroczyste przekazanie dwóch samochodów pożarniczych dla jednostek OSP Chorzele i Jednorożec.

ząd i starostwo wpierają finansowo straże pożarne
Przekazanie odbyło się podczas uroczystego apelu pododdziałów KP PSP w Przasnyszu, OSP Chorzele i OSP Jednorożec, z udziałem Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego nadbryg. Bogdana Łasicy, Starosty Przasnyskiego - Krzysztofa Bieńkowskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Przasnyskiego -Pawła Szczepkowskiego, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele Katarzyny Brzezickiej, Wójta Gminy Jednorożec Krzysztofa Iwulskiego, Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP- asp. sztab. w st. spocz. Bogdana Rzepczyńskiego oraz przedstawicieli władz samorządowych i zaproszonych gości.

Zakup nowych samochodów był możliwy dzięki wsparciu finansowemu ze strony rządu RP (NFOŚ) oraz Starostwa. - Wsparliśmy w tym zakresie PSP w Przasnyszu, dzięki czemu komenda otrzymała zupełnie Nowe wozy i mogła przekazać dotychczasowe sprawne, w pełni wyposażone wozy dla OSP Chorzele i OSP Jednorożec – podkreślił starosta Bieńkowski.

Pojazdy pożarnicze marki MAN i IVECO służyły bezawaryjnie w KP PSP Przasnysz od wielu lat. Ze względu na czas okres użytkowania zostały zamienione nowymi pojazdami. Na wniosek Jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Chorzel i Jednorożca i pozytywnym zaopiniowaniu przez Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu i Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej zezwolił na przekazanie pojazdów będących na wyposażeniu KP PSP w Przasnyszu do jednostek OSP.

OSP KSRG Chorzele otrzymały samochód gaśniczy ciężki o oznaczeniu GCBA 8/34 MAN ze zbiornikiem wodnym o pojemności 8000 litrów oraz wydajności autopompy 3400 litrów na minutę.  OSP KSRG Jednorożec otrzymało lekki samochód gaśniczy ze zbiornikiem wodnym o pojemności 1000 litrów i wydajności autopompy 1000 litrów na minutę z możliwością rozbudowy o sprzęt ratownictwa technicznego posiadającym oznaczenie GLBA-Rt 1/1 IVECO. Wartość przekazanych pojazdów wynosi odpowiednio 560 i 240 tyś zł.

Pojazdy w znaczący sposób zwiększą gotowość operacyjno-techniczno jednostek, a tym samym podniosą stan bezpieczeństwa ludności na terenie gmin i powiatu.

Jednostkom OSP Chorzele oraz Jednorożec gratulujemy i życzymy długiej i bezawaryjnej eksploatacji nowo pozyskanych pojazdów.

Na podst. PSP w Przasnyszu

Data: 2020-03-29