SAMORZĄDOWCY Z OŚCIENNYCH WOJEWÓDZTW Z WIZYTĄ STUDYJNĄ NA ZIEMI PRZASNYSKIEJ

Opublikowane przez SAMORZĄDOWCY Z OŚCIENNYCH WOJEWÓDZTW Z WIZYTĄ STUDYJNĄ  NA ZIEMI PRZASNYSKIEJ

Związek Miast Polskich oraz Związek Powiatów Polskich zwrócili się do Zarządu Królewieckiego Obszaru Funkcjonalnego – Porozumienie Przasnyskie o podjęcie się roli gospodarza spotkania studyjnego dla kilkunastu powiatów, miast i gmin z innych województw Polski w dn. 20 czerwca br. Wizyta samorządowców miała za cel przekazanie dobrych praktyk samorządów przasnyskich i możliwości upowszechnienia ich w innych rejonach Polski.

Przewodniczący Stowarzyszenia KOF-PP, starosta przasnyski Zenon Szczepankowski przedstawił procedury związane z budową stref gospodarczych. Burmistrz miasta Przasnysza Waldemar Trochimiuk oprowadził gości po pięknym przasnyskim rynku oraz zaprosił do muzeum. Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska przedstawiła krótko osiągnięcia swojej gminy. Wójtowie gmin wyjaśniali w jaki sposób udaje się im zdobywać tak duże środki unijne.

Wizytujący nas samorządowcy również przedstawili swoje osiągnięcia na polu zaspakajania potrzeb swoich mieszkańców. Z niedowierzaniem pytali też o wielkie inwestycje powiatu przasnyskiego, nie spotykane w innych powiatach. Skala tych przedsięwzięć jest wyjątkowa w skali Polski, ale jak stwierdził przedstawiciel ZMP, wizytowany jest powiat, który od lat zajmuje I miejsce w Polsce w inwestycjach per capita i w wykorzystaniu funduszy unijnych.

Zobacz fotorelację:

Sławomir Czaplicki