SAMORZĄDY WALCZĄ O SĄDY REJONOWE

Opublikowane przez SAMORZĄDY WALCZĄ O SĄDY REJONOWE

Zarząd Krajowy Związku Powiatów Polskich, którego członkiem jest starosta przasnyski Zenon Szczepankowski - na wniosek szefa przasnyskiego samorządu powiatowego w uzgodnieniu z wieloma innymi starostami - przedstawił jednoznacznie negatywne stanowisko w sprawie likwidacji sądów rejonowych. Jednocześnie  w dniu 12 stycznia b.r. planowane jest spotkanie przedstawicieli Związku Powiatów Polskich oraz zainteresowanych samorządów  z Ministrem Sprawiedliwości Jarosławem Gowinem  dotyczące planowanej przez Ministerstwo reorganizacji sieci sądów rejonowych. W spotkaniu weźmie udział starosta przasnyski Zenon Szczepankowski.

Sławomir Czaplicki
p.o. Kierownik