Opublikowane przez SENSACYJNY ZWYCIĘZCA Z WIELBARKA, PRZASNYSZ DRUGI, LEGIA NIE WYSZŁA Z GRUPY W IX TURNIEJU O PUCHAR STAROSTY PRZASNYSKIEGO

19 stycznia, już po raz dziewiąty Miejski Klub Sportowy wspólnie  z kierownikiem hali sportowej Markiem Maćkowskim oraz dyrektorem ZSP w Przasnyszu Andrzejem Brockim zorganizował Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Przasnyskiego. Sensacyjnym zwycięzcą okazała się ekipa Omulwi Wielbark, która pokonała w finale MKS Przasnysz. Na trzecim miejscu, po wygraniu konkursu rzutów karnych z Makowianką Maków Mazowiecki, uplasowała się ostrołęcka Narew. Dwa pozostałe zespoły z naszego powiatu zajęły miejsca siódme i ósme. Iskra Krasne zajęła była trzecia w grupie C, a amatorski zespół z Przasnysza – Hurtownia Ania uplasował się na ósmej pozycji. Faworyzowana  Legia Warszawa nie wyszła z grupy.

Emocji w trwającym do godzin wieczornych turnieju nie brakowało. Poziom sportowy był jeszcze wyższy niż poprzednio. Zaskakujące wyniki były więc naturalnym powodem przyciągającym sporą rzeszę piłkarskich kibiców z całego regionu. W drużynie Legii Warszawa zagrało m.in. trzech reprezentantów kraju w swoich rocznikach oraz wychowanek MKS Przasnysz Mateusz Długołęcki. O 9.30 imprezę otworzył starosta przasnyski Zenon Szczepankowski, który powitał uczestników i życzył wielu sportowych emocji i dobrych wyników. Około godziny 18.00 turniej dobiegł końca, puchary i nagrody wręczył wicestarosta przasnyski Tomasz Osowski. Sędziowali Tomasz Kamiński, Andrzej Andryszczak oraz Jozef Ćwiek. Organizacja jak zwykle była na najwyższym poziomie i wszystkie ekipy wyjeżdżały z Przasnysza zadowolone.

Podział na grupy:

KOLEJNOŚĆ ROZGRYWANYCH MECZÓW I ICH WYNIKI

Legia Warszawa I       1-3      MKS Przasnysz
Sokół Grudusk            1-0      Rzekunianka Rzekuń
Narew Ostrołęka         1-0     Ostrovia Ostrów Maz.
Omulew Wielbark II     0-1     Żbik Nasielsk
Legia Warszawa II       1-0     Iskra Krasne
Legia Warszawa I        1-0     Hurtownia Ania
Korona HID Ostrołęka  1-1    Omulew Wielbark I
MKS Przasnysz           3-0     Sokół Grudusk
Narew Ostrołęka          1-0     Makowianka Maków Maz.
Rzekunianka Rzekuń   0-1    Hurtownia Ania
Omulew Wielbark II      3-1    Ostrovia Ostrów Maz
Legia Warszawa II       1-1     MKS Ciechanów
Żbik Nasielsk                0-2    Makowianka Maków Maz.
Korona HID Ostrołęka  0-2    Iskra Krasne
Omulew Wielbark I       3-0    MKS Ciechanów
Legia Warszawa I        2-0    Sokół Grudusk
MKS Przasnysz           4-2    Rzekunianka Rzekuń
Narew Ostrołęka          0-0    Omulew Wielbark II
Ostrovia Ostrów Maz.  0-5    Żbik Nasielsk
Legia Warszawa II        2-0    Korona HID Ostrołęka
Iskra Krasne                 0-1    Omulew Wielbark I
Sokół Grudusk              0-2    Hurtownia Ania
Legia Warszawa I         3-0    Rzekunianka Rzekuń
Omulew Wielbark II      1-2    Makowianka Maków Maz.
MKS Przasnysz           2-0    Hurtownia Ania
Narew Ostrołęka          3-0    Żbik Nasielsk
Korona HID Ostrołęka  1-0    MKS Ciechanów
Ostrovia Ostrów Maz   1-5    Makowianka Maków Maz.
Legia Warszawa II        0-1    Omulew Wielbark I
Iskra Krasne                 3-2     MKS Ciechanów

I półfinał
Makowianka Maków Mazowiecki    2-2 k. 3:4     Omulew Wielbark

II półfinał
MKS Przasnysz     1-1 k. 6:5     Narew Ostrołęka

Mecz o 3 miejsce
Makowianka Maków Mazowiecki    2-2 k. 3:4     Narew Ostrołęka

Mecz o 1 miejsce
MKS Przasnysz     0-3     Omulew Wielbark

Na koniec głos zabrali wicestarosta powiatu przasnyskiego Tomasz Osowski oraz Prezes MKS Bogusław Postek. Padły słowa gratulacji, podziękowań oraz oczywiście zaproszenie na przyszłoroczny turniej do gościnnego Przasnysza. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, cztery pierwsze puchary, a wyróżnieni zawodnicy statuetki. Tytuł króla strzelców zdobył Krzysztof Butryn (MKS Przasnysz). Najlepszym bramkarzem, zdaniem organizatorów, został Paweł Przybysz (Omulew Wielbark), a najlepszym piłkarzem wybrano Piotra Strzeżysza (Narew Ostrołęka).

Obejrzyj fotorelację:

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu