Spotkanie wigilijno-noworoczne Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Przasnyszu

10 stycznia 2020 roku w restauracji Millenium odbyło się spotkanie wigilijno-noworoczne Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Przasnyszu, w którym jako zaproszony gość uczestniczył Starosta Powiatu Przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski. W przyjaznej atmosferze dzielono się opłatkiem i składano sobie życzenia. Niewidome dzieci otrzymały od władz powiatu świąteczne paczki ze słodyczami.

Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych jest organizacją pożytku publicznego o charakterze samopomocowym.

W  Polskim Związku Niewidomych zrzeszone są osoby dorosłe, młodzież i dzieci:

• niewidome od urodzenia i ociemniałe,

• słabo widzące z powodu różnych poważnych wad i schorzeń.

Instancją zwierzchnią nad Kołem Terenowym w Przasnyszu jest Okręg Mazowiecki. Okręg Mazowiecki PZN ma osobowość prawną. Jest jedną z 16-stu jednostek wojewódzkich Polskiego Związku Niewidomych. Zrzesza około 7 tysięcy członków.

Działalność Okręgu i Koła ma na celu:

• udzielanie pomocy ludziom w adaptacji do życia w warunkach utraty widzenia lub znacznego jego pogorszenia,

• przeciwdziałanie obniżaniu się poziomu życia osób z dysfunkcją wzroku oraz ich marginalizacji społecznej,

• upowszechnianie wiedzy na temat nowoczesnych metod i technik usprawniających funkcjonowanie,

• organizowanie poradnictwa oraz rehabilitacji psychicznej, fizycznej, społecznej i zawodowej,

• zgłaszanie różnym instytucjom potrzeb osób niewidomych i słabo widzących w zakresie edukacji, rehabilitacji i spraw socjalnych,

• informowanie społeczeństwa na temat specyficznych potrzeb tego środowiska oraz reprezentowanie jego interesów.

Źródło: dane na temat działalności Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Przasnyszu pochodzą z profilu tej organizacji na portalu społecznościowym Facebook.

Data: 2020-01-24
Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy