Opublikowane przez SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ZARZĄDU POWIATU W MIESIĄCACH LIPIEC-SIERPIEŃ 2008 R.

W wakacje Zarząd Powiatu koncentrował swoje wysiłki głównie na przygotowaniu logistycznym, technicznym i finansowym projektów związanych z dotacjami unijnymi. Zajmował się także kontynuacją projektów rozpoczętych wcześniej. Udało nam się zakończyć i rozliczyć budowę dwóch dużych ciągów drogowych, tj.: ulicy Leszno i drogi w kierunku Krasnego i Karniewa oraz ul. Baranowskiej i drogi w kierunku Św. Miejsca i Baranowa, a także mniejszej inwestycji drogowej w ramach tego samego programu w Czernicach Borowych.

Drogi te były współfinansowane przez Urząd Marszałkowski oraz Unię Europejską, dlatego jesteśmy zobowiązani do zagwarantowania udziału tych instytucji w oficjalnym odbiorze tych inwestycji. Odbiór odbędzie się w dn. 1 września br. o godz. 15. Zarząd Powiatu chciałby połączyć go z naradą samorządową z udziałem przedstawicieli wszystkich gmin, powiatu oraz województwa. W obliczu dużej konkurencji o środki unijne chcielibyśmy stworzyć wspólny front wzajemnej pomocy, sprawnego współdziałania, które jest niezbędne dla skutecznego pozyskiwania dotacji zewnętrznych.

Przygotowanie każdego samorządu do absorpcji środków unijnych, zwłaszcza na twarde projekty inwestycyjne, jest pracochłonną i skomplikowaną procedurą. Powiat otrzymał w czerwcu br. propozycje sfinansowania projektów unijnych z listy rezerwowej. Podjęliśmy się realizacji i rozliczenia projektów drogowych. Z przykrością musiałem zrezygnować z największej inwestycji MCSZ, gdyż postawiony przez donatora warunek zakończenia i rozliczenia inwestycji do końca br. oceniliśmy jako nierealny do spełnienia, chociażby ze względu na procedury przetargowe. Mazowieckie Centrum Sportów Zimowych będziemy musieli jeszcze raz poddać całej procedurze oceny.

Wszystkie projekty, które WR zaakceptowała i przegłosowała w ramach strategii, czy uchwały budżetowej są w przygotowaniu.

Data: 2019-08-17
Imieniny: Anity, Elizy, Mirona