Starosta gościnnie na Sesji Rady Miejskiej w Chorzelach

28 stycznia 2020 roku odbyła się XVII sesja Rady Miejskiej w Chorzelach, w której gościnnie uczestniczyli: Starosta Powiatu Przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski oraz Etatowy Członek Zarządu Paweł Mostowy.

Radni Miejscy zadawali szereg pytań dotyczących inwestycji, które Zarząd Powiatu realizuje na terenie gminy Chorzele. Omówiono między innymi temat budowy Edukacyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Zdziwóju Starym i Nowym, uzbrojenia Podstrefy Gospodarczej w Chorzelach oraz dokończenia prowadzącej do niej obwodnicy, budowy mostu na rzece Orzyc, umowy na obsługę basenu w Mazowieckim Centrum Sportów Zimowych, rozbudowy zbiornika retencyjnego oraz remontu internatu. Temat modernizacji dróg powiatowych oraz drogi wojewódzkiej do granic powiatu w kierunku Myszyńca omówił Etatowy Członek Zarządu Paweł Mostowy.

Wśród uczestników sesji byli również przedstawiciele mieszkańców Chorzel, którzy poruszyli temat sprzedaży działek przy ulicy Zarębskiej. Starosta otwarcie i wyczerpująco odpowiadał na wszystkie zadawane pytania oraz wyjaśniał pojawiające się wątpliwości. Poprosił, aby nie rozpowszechniać nieprawdziwych informacji, lecz opierać się na faktach.

Retransmisja z sesji Rady Miasta dostępna będzie wkrótce na stronie: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/1324/rada-miejska-w-chorzelach.htm

Data: 2020-03-29
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona