STAROSTA I RADA POWIATU WRĘCZYLI WYRÓŻNIENIA I NAGRODY LAUREATOM KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI „BEZPIECZNIE NA WSI – ZWIERZAKI TO NIE PLUSZAKI !” ORAZ TRENEROWI I ZAWODNIKOM LKS GROM W PRZASNYSZU ZA WYBITNE OSIAGNIĘCIA SPORTOWE

Opublikowane przez STAROSTA I RADA POWIATU WRĘCZYLI WYRÓŻNIENIA I NAGRODY LAUREATOM KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI  „BEZPIECZNIE NA WSI – ZWIERZAKI TO NIE PLUSZAKI !”  ORAZ  TRENEROWI I ZAWODNIKOM LKS GROM W PRZASNYSZU ZA WYBITNE OSIAGNIĘCIA SPORTOWE

Podczas sesji Rady Powiatu Przasnyskiego w dniu 28 maja starosta przasnyski Zenon Szczepankowski oraz przewodniczący Rady Powiatu Marek Walędziak w imieniu Rady Powiatu Przasnyskiego wręczyli wraz z kierownikiem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Przasnyszu Sławomirem Garlińskim nagrody i wyróżnienia laureatom V edycji Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!” oraz trenerowi i zawodnikom  sekcji trójboju siłowego LKS Grom w Przasnyszu za wybitne osiągnięcia sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej.

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI
„BEZPIECZNIE NA WSI – ZWIERZKI TO NIE PLUSZAKI !” :

Grupa I (klasy 0-3) – wśród 93 uczniów, którzy nadesłali swoje prace laureatami zostali:
I miejsce Justyna Zyra z klasy III SP w Olszewce
II miejsce Emilia Łukasiak z klasy II SP w Żelaznej Rządowej
III miejsce  Jakub Łączyński z klasy I SP w Mchowie

Wyróżnienia otrzymali: Julia Tańska z klasy III SP w Krzynowłodze Małej oraz Jakub Różycki z klasy I SP w Pościeniu Wsi.

Grupa II (klasy 4-6) wśród 71 uczniów, którzy nadesłali swoje prace laureatami zostali:
I miejsce Weronika Mikulska z klasy VI PSP w Lipie
II miejsce Anita Kawiecka z klasy VI ZS Krzynowłoga Mała
III miejsce Sylwia Truszkowska z klasy VI SP Ulatowo Adamy

Wyróżnienia otrzymali: Natalia Kucińska z klasy VI SP w Pościeniu Wsi, Adrian Panuś z klasy VI SP w Mchowie oraz Alicja Antosiak z klasy V SP w Duczyminie.

TRENER I ZAWODNICY LUDOWEGO KLUBU SPORTOWEGO GROM
W PRZASNYSZU

Pan Cezary Pykała  - założyciel, trener i twórca  sukcesów sekcji trójboju siłowego LKS GROM, aktualny  Mistrz Polski  weteranów w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii wagowej 93kg. Niegdyś dobry zapaśnik, trener wszystkich zawodników. Na przełomie 23 lat zawodnicy i zawodniczki tegoż klubu zdobyli 59 medali mistrzów Polski i puchar Polski, w tym 20 złotych, 19 srebrnych i 20 brązowych.  W różnych miastach Polski, A także jako reprezentanci Polski na Węgrzech i Finlandii, promując miasto i powiat przasnyski w Polsce i zagranicą. Obecnie  Prezes Ludowego Klubu Sportowego GROM  Przasnysz, trener i opiekun zawodników reprezentujących powiat przasnyski uhonorowanych dziś upominkami:

Bartłomiej  Kiersikowski  – były wicemistrz  Polski z 2013r  w trójboju siłowym klasycznym i aktualny Mistrz Polski z 2014 roku oraz rekordzista Polski w martwym ciągu w kategorii wagowej 66 kg juniorów do lat 18. Jest zawodnikiem kadry narodowej; sumienny, pracowity, silny, wytrwały w ćwiczeniach.

Zbigniew Klimczak – Mistrz Polski w kategorii 74 kg juniorów do lat 16 w trójboju  siłowym z 2014 roku w Kielcach oraz  brązowy medalista w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii  74 kg  juniorów do lat 20. Jest bardzo dobrym zawodnikiem; silnym, zdyscyplinowanym, sumiennym i pracowitym, reprezentant kadry narodowej. Zawodnik, który ma realne szanse walki w mistrzostwach  świata. Jest posiadaczem nieoficjalnego rekordu Polski do lat 16.

Jakub Szczepański – czterokrotny mistrz Polski, od 5 lat niepokonany wśród juniorów młodszych i juniorów starszych. W 2011 roku w miejscowości Końskie został Mistrzem Mistrzów w wyciskaniu sztangi leżąc. Jest zawodnikiem kadry Polski. Bardzo silny zawodnik ważący zaledwie 59kg, posiada wielki upór w dochodzeniu do sukcesu, pracowity i sumienny.

Zobacz fotorelację:

Wydział Rozwoju Gospodarczego,