Starosta Krzysztof Bieńkowski z „Sercem Legionu”

Opublikowane przez Starosta Krzysztof Bieńkowski z „Sercem Legionu”

23 kwietnia 2021 roku podczas Święta Jednostki, dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusław Postek wręczył w imieniu Zarządu SHDK staroście Powiatu Przasnyskiego Krzysztofowi Bieńkowskiemu „Serce Legionu” - za wielokrotną pomoc Starostwa skierowaną w stronę krwiodawstwa. Odznaczenie nadawane jest przez Klub Honorowych Dawców Krwi Legion wszystkim tym, dla których życie, zdrowie ludzkie czy poczucie najwyższych wartości jest rzeczą bezcenną. Dedykowane jest głównie członkom Klubu HDK Legion, a także innym osobom, którym bliska jest idea honorowego krwiodawstwa.

Powiat Przasnyski aktywnie wspiera akcje krwiodawstwa i poświęca uwagę inicjatywom, które wychodzą naprzeciw potrzebie uzupełniania magazynów w cenną krew. Wojskowy Oddział HDK Legion Przasnysz działający w ramach 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnysza organizując akcje krwiodawstwa osiąga efekty przekraczające najśmielsze oczekiwania, zbierając setki litrów krwi. Widoczne na zdjęciu odznaczenie to „serce” IV stopnia - Medal Brązowy, przyznawany za szczególne wsparcie dla Klubu HDK Legion i Stowarzyszenia Legion, czwarty rok członkostwa przy 12L/8L oddanej krwi lub szósty rok członkostwa.