STAROSTA PODZIELA ZDANIE BURMISTRZA PRZASNYSZA I WÓJT GMINY PRZASNYSZ W SPRAWIE INWESTYCJI NA DRODZE KRAJOWEJ NR 57

Opublikowane przez STAROSTA PODZIELA ZDANIE BURMISTRZA PRZASNYSZA I WÓJT GMINY PRZASNYSZ  W SPRAWIE INWESTYCJI NA DRODZE KRAJOWEJ NR 57

Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski podziela zdanie burmistrza Przasnysza i wójt Gminy Przasnysz i oficjalnie interweniuje u wojewody mazowieckiego oraz dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie w sprawie planów na rok 2015 dotyczących  inwestycji na drogach krajowych położonych na terenie powiatu przasnyskiego.

Zdaniem starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego środki finansowe zaplanowane przez GDDKiA w roku 2015 na remont odcina drogi krajowej nr 57 Chorzele – Wielbark powinny być wydatkowane na bardziej potrzebną modernizację 7 kilometrowego odcinka tej drogi  pomiędzy m. Romany Sebory i m. Rycice oraz na poprawę bezpieczeństwa w miejscowościach Dobrzankowo, Bogate, Sierakowo na terenie gm. Przasnysz, a także na wykonanie ronda na skrzyżowaniu z ul. Orlika w Przasnyszu (starostwo przekazało gotową dokumentację GDDKiA). Inwestycja na odcinku Chorzele - Wielbark powinna natomiast zostać przesunięta na rok 2016.

Poniżej pełna treść pism starosty przasnyskiego:

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora