STAROSTA PRZASNYSKI NAGRADZA I MOTYWUJE UCZNIÓW

Opublikowane przez STAROSTA PRZASNYSKI NAGRADZA I MOTYWUJE UCZNIÓW

Zgodnie z przyjętym przez Radę Powiatu Przasnyskiego „Lokalnym programem wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży” Starosta Przasnyski przyznał Nagrody Starosty dla najlepszych uczniów - absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej. Zadaniem tego programu jest tworzenie dodatkowej motywacji do pogłębiania wiedzy oraz promowania najlepszych uczniów powiatu przasnyskiego. Celem programu jest wspieranie uzdolnionych uczniów, którzy dzięki swojej pracy oraz przy pomocy i zaangażowaniu środowisk: rodzinnego, szkolnego lub innych instytucji uzyskują wysokie wyniki w nauce z egzaminu maturalnego oraz oceny na świadectwie ukończenia szkoły. Po ustaleniu wyników egzaminów maturalnych, w uzgodnionym terminie zostaną przyznane i wręczone także nagrody pieniężne dla najlepszych absolwentów maturzystów.

Nagrody pieniężne, które zostały wręczone podczas zakończenia roku szkolnego, otrzymali:

1. Julita Marchewka - absolwent Zasadniczej Szkoły Zawodowej Zespołu Szkół Ponadgirnnazjalnych im. mjr H. Sucharskiego w Przasnyszu,

2. Edyta Krawczyk - absolwent Zasadniczej Szkoły Zawodowej Zespołu Szkół Ponadgimnazja]nych im. mjr H. Sucharskiego w Przasnyszu,

3. Małgorzata Woźniak - absolwent Zasadniczej Szkoły Zawodowej Zespołu Szkół Ponadginmazjalnych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach,

4. Krzysztof Filipkowski - absolwent Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Przasnyszu.

Program i wynikające z niego nagrody mają za zadanie motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy oraz wspieranie rozwoju utalentowanej młodzieży, która dzięki swojej pracy i zaangażowaniu uzyskuje wysokie wyniki w nauce i chce się dalej rozwijać. Dlatego należy wpierać ambicje edukacyjne młodych ludzi, a realizacja niniejszego programu będzie przyczyniać się do rozwoju szkół ponadgimnazjalnych.