Opublikowane przez STAROSTA PRZASNYSKI PAN ZENON SZCZEPANKOWSKI ZORGANIZOWAŁ SPOTKANIE MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO PANA ADAMA STRUZIKA Z BURMISTRZAMI I WÓJTAMI Z TERENU NASZEGO POWIATU

W spotkaniu, które odbyło się 11 lipca 2008 roku uczestniczył obok włodarza samorządu wojewódzkiego Pana Adama Struzika oraz szefów lokalnych samorządów, powiatowego, miejskich i gminnych, radnej sejmiku województwa mazowieckiego Pani Wiesławy Krawczyk – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Marian Zalewski.
Dzięki spotkaniu, które odbywając się w gabinecie starosty przasnyskiego poprzedziło doroczne spotkanie ludowców z terenu powiatu przasnyskiego w miejscowości Przejmy – samorządowcy z naszego terenu mieli możliwość bezpośredniego zasygnalizowania lokalnych potrzeb i problemów wymagających rozwiązania.

Burmistrz Miasta Przasnysz Pan Waldemar Trochimiuk - zasygnalizował potrzebę i celowość powstania na terenie Przasnysza Inkubatora Przedsiębiorczości w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa mazowieckiego.

Pan Marszałek zadeklarował w odpowiedzi, że rozpatrzy sprawę jeżeli burmistrz Przasnysza uszczegółowi swój postulat na piśmie.
Natomiast Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Pan Wojciech Kobyliński przedstawił konieczność modernizacji budynku Gminnego Domu Kultury w Chorzelach, który od wielu lat nie przechodził odpowiednich remontów.

Wójt Gminy Krasne Pan Paweł Kołakowski oraz Wójt Gminy Czernice Borowe Pan Wojciech Marek Brzeziński zwracali uwagę na konieczność kontynuacji renowacji i rozwoju projektu zabytkowej kolejki wąskotorowej na trasie Mława-Przasnysz-Krasne-Maków Mazowiecki.

Z-ca Wójta Gminy Krzynowłoga Mała Pani Barbara Krysiak podniosła temat konieczności dofinansowania budowy dróg gminnych.
Pani Grażyna Wróblewska – Wójt Gminy Przasnysz mówiła o konieczności modernizacji dróg wojewódzkich biegnących przez tereny gmin powiatu przasnyskiego.
Pan Michał Lorenc – Wójt Gminy Jednorożec zgłosił potrzebę poprawy jakości infrastruktury gminnej, co jest jednak dla samorządu sporym obciążeniem finansowym.
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Marian Zalewski informował zebranych o możliwościach jakie wynikają z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013, a bardziej szczegółowo skupił się na istniejących możliwościach wsparcia kwotą 500 tys. zł. rozwoju małych miejscowości.
Starosta Przasnyski Pan Zenon Szczepankowski ograniczył się do poparcia postulatów zgłaszanych przez włodarzy gmin. Postulatów powiatowych nie przedstawiał, aby nie przysłaniać ważnych inwestycji w gminach naszego powiatu.

Spotkanie zorganizowane niejako przy okazji pobytu Marszałka Województwa Mazowieckiego na terenie powiatu przasnyskiego było doskonałą okazją do zaprezentowania lokalnych problemów i potrzeb i miejmy nadzieję okaże się w przyszłości owocne.