STAROSTA PRZASNYSKI PRZECIWNY LIKWIDACJI PUNKTU KRWIODAWSTWA W PRZASNYSZU

Opublikowane przez STAROSTA PRZASNYSKI  PRZECIWNY LIKWIDACJI PUNKTU KRWIODAWSTWA W PRZASNYSZU

W  związku z zamiarem likwidacji Oddziału Terenowego Nr 45 w Przasnyszu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Starosta  Przasnyski Zenon Szczepankowski podjął działania wyrażające sprzeciw wobec proponowanych zmian.

W pismach skierowanych do Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza, Dyrektor Narodowego Centrum Krwi Agnieszki Beniuk – Patoła oraz Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Dariusza Piotrowskiego – Starosta Przasnyski uzasadnił sprzeciw samorządu powiatowego w sprawie planów zmian i przedstawił rzeczową argumentację za pozostawieniem w Przasnyszu Punktu Krwiodawstwa, którego istnienie leży nie tylko w głębokim interesie społecznym, ale jest też gwarancją zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców Przasnysza i Powiatu Przasnyskiego.

W załączeniu wystąpienia Starosty Przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego - pobierz tutaj

Sławomir Czaplicki
p.o. Kierownik