STAROSTA PRZASNYSKI PRZECIWNY REORGANIZACJI REJONU ENERGETYCZNEGO W PRZASNYSZU

W  związku z zamiarem reorganizacji Rejonu Energetycznego w Przasnyszu Starosta  Przasnyski Zenon Szczepankowski podjął działania wyrażające sprzeciw wobec proponowanych zmian i postulujące pozostawienie dotychczasowej struktury organizacyjnej przasnyskiego Rejony Energetycznego.

18 stycznia b.r. do Starostwa Powiatowego w Przasnyszu został przesłany do wiadomości Protest załogi Rejonu Energetycznego w Przasnyszu przeciwko planom łączenia Rejonów i likwidacji Posterunku Energetycznego. Tego samego dnia Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski spotkał się z Dyrektorem warszawskiego Oddziału PGE DYSTRYBUCJA S.A. oraz kierownictwem i delegacją Rejonu Energetycznego w Przasnyszu, a po spotkaniu wystosował do Prezesa Zarządu PGE DYSTRUBUCJA S.A. pismo o pozostawienie dotychczasowej struktury organizacyjnej Rejonu.

Starosta Przasnyski uzasadnił sprzeciw samorządu powiatowego w sprawie planów zmian i przedstawił rzeczową argumentację za pozostawieniem dotychczasowej struktury Rejonu Energetycznego w Przasnyszu .

Powiat Przasnyski podjął szeroką współpracę z PGE Dystrybucja S.A., w wyniku której realizowane są istotne dla Powiatu Przasnyskiego inwestycje, t.j. przyłączenie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie k/ Przasnysza dwoma liniami energetycznymi (2 x 7 MW). Na poczet tej inwestycji Powiat Przasnyski wpłacił PGE Dystrybucja S.A. ponad 4 mln. zł.  Samorząd powiatowy jest także w trakcie przekazywania linii energetycznej zbudowanej na własny koszt do Szpitala w Przasnyszu. Bezpłatne przekazanie tej linii umożliwi przyłączenie wielu dodatkowych odbiorców. Obecnie pomiędzy samorządem powiatowym i PGE Dystrybucja S.A. jest konstruowana Umowa na budowę linii wysokiego napięcia 110 kV na odcinku Przasnysz – Chorzele – Wielbark. Ponadto samorząd powiatowy udzielił PGE Dystrybucja S.A. bezpłatnej służebności gruntów pod realizowane na terenie Powiatu Przasnyskiego inwestycje energetyczne. Wszystkie te przedsięwzięcia wymagają bliskiego zaangażowania zarówno po stronie Powiatu Przasnyskiego, jak i PGE Dystrybucja S.A.
    Jesteśmy przekonani że, pozostawienie dotychczasowej struktury organizacyjnej umożliwi podtrzymanie dobrych relacji i skutecznej współpracy na rzecz lokalnej społeczności i wymiernie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego w całej północno – wschodniej części Mazowsza.

W załączeniu: wystąpienie Starosty Przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego do Prezesa Zarządu PGE DYSTRUBUCJA S.A. Mariusza Zawiszy - pobierz

oraz Protest załogi Rejonu Energetycznego w Przasnyszu - pobierz

Sławomir Czaplicki