Opublikowane przez STAROSTA PRZASNYSKI ZENON SZCZEPANKOWSKI ORAZ WÓJT GMINY PRZASNYSZ GRAŻYNA WRÓBLEWSKA LIDERAMI AKTYWNOŚCI INWESTYCYJNEJ

12 września b.r. starosta przasnyski Zenon Szczepankowski oraz wójt gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska podczas Targów Build Warsaw w Warszawie otrzymali Ogólnopolskie Certyfikaty Liderów Aktywności Inwestycyjnej wręczane za promowanie przedsiębiorczości i działania na rzecz rozwoju swojego regionu.

Doceniając aktywność Powiatu Przasnyskiego i Gminy Przasnysz, Ogólnopolski Dwutygodnik Budowlany „Profile” uhonorował szefów samorządu powiatowego i gminnego Certyfikatami Liderów Aktywności Inwestycyjnej i zaprosił na konferencję, podczas której najlepsze polskie samorządy otrzymały certyfikaty i wyróżnienia za aktywną działalność na rzecz rozwoju gospodarczego i wpierania przedsiębiorczości na swoim terenie.

Dwutygodnik Profile istniejący nieprzerwanie od 58 lat, realizuje wiele inicjatyw integrujących szeroko pojęte środowisko działające na rynku budowlanym i organizuje m.in. konkurs ekologiczny Przetargi dla Najlepszych - Lider Eko Inwestycji, powstały z inicjatywy gmin, Festiwal Filmów o Budownictwie czy Ogólnopolski Mundial Budowlanych.

Redakcja od lat współpracuje z kilkuset samorządami  w Polsce, dlatego postanowiła uhonorować najlepsze samorządy i firmy Certyfikatem Lider Aktywności Inwestycyjnej. Na spotkaniu obecni byli potencjalni partnerzy biznesowi, inwestorzy, starostowie, burmistrzowie i wójtowie. Było ono platformą do zawierania współpracy pomiędzy samorządami, a podmiotami zainteresowanymi kupnem wolnych terenów inwestycyjnych. Spotkanie zaowocowało wymiernymi korzyściami dla powiatu przasnyskiego w tym kontekście, ale jest jeszcze za wcześnie, aby mówić szerzej o szczegółach.

Sławomir Czaplicki
Kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego,