Opublikowane przez STAROSTA PRZASNYSKI ZENON SZCZEPANKOWSKI SZCZEGÓLNIE WYRÓŻNIONY PRZEZ PRZASNYSKĄ POLICJĘ

Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski został uhonorowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Przasnyszu Zbigniewa Listwona medalem za dokonania na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego wśród mieszkańców powiatu. Zenon Szczepankowski w latach 1999-2004 pełnił funkcję członka Społecznego Komitetu Budowy Nowego Budynku Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, a jego aktywne działania doprowadziły do powstania doskonałej bazy lokalowej przasnyskiej Policji.

Zbigniew Listwon w uzasadnieniu wyróżnienia podkreślił, że starosta przasnyski Zenon Szczepankowski traktuje zadania z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego jako jeden z priorytetów. Poza skutecznym działaniem zwieńczonym powstaniem nowej Komendy Policji, systematycznie wspiera działania Policji dofinansowując zakup nowych radiowozów, czy wyposażenia niezbędnego do pracy policjantów i pracowników KPP w Przasnyszu i jednostek jej podległych.
Zenon Szczepankowski osobiście zaangażował się w realizację powiatowego programu zapobiegania przestępczości i zachowań aspołecznych pod nazwą „Bezpieczny Powiat Przasnyski na lata 2006-2009”. Trwająca modernizacja dróg powiatowych oraz budowa ścieżek rowerowych w istotny sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, a instalacja monitoringu w szkołach powiatowych wpływa na ograniczenie przestępczości wśród nieletnich.
Rezultatem bardzo dobrej współpracy samorządu powiatowego z przasnyską Policją jest spadek przestępczości oraz stały wzrost poczucia bezpieczeństwa społeczności powiatu przasnyskiego.