STAROSTA ZENON SZCZEPANKOWSKI NA OBCHODACH DNIA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

Opublikowane przez STAROSTA ZENON SZCZEPANKOWSKI NA OBCHODACH DNIA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

10 grudnia starosta przasnyski Zenon Szczepankowski uczestniczył w uroczystości z okazji obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa oraz święta Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Przasnyszu, która odbyła się w Szkole Podstawowe nr 2 w Przasnyszu. Starosta gratulował honorowym dawcom krwi oraz wręczał dzieciom nagrody za prace w konkursach promujących zdrowie realizowanych w ramach projektu pn.: ”Ochrona i promocja zdrowia mieszkańców powiatu przasnyskiego” realizowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

W czasie uroczystości specjalne podziękowania otrzymali krwiodawcy, długoletni członkowie klubu HDK, którzy oddali największą ilość krwi: Zbigniew Karwecki (67,9 litrów oddanej krwi). Józef Krejpowicz (65,5 l), Sławomir Bączek (62,6 l), Ryszard Bruździak (60,1 l), Jan Robakowski (54,7 l ), Dariusz Trzciński (52,1 l ), Remigiusz Więcek (51.3 l), Barbara Wróblewska (21,5 l), Halina Więcek (20,4), Katarzyna Zglejszewska (10,6 l), Marzena Zakrzewska (10.4 l).

Tego dnia swoje święto obchodzili również długoletni działacze Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Przasnyszu, którzy poświęcając swój czas pracowali społecznie na rzecz mieszkańców powiatu organizując akcje mające na celu niesie pomocy materialnej, edukację dot. zdrowego stylu życia, pierwszej pomocy przedmedycznej czy też pozyskiwanie krwi.

Kolejną część programu stanowiło wręczenie nagród laureatom powiatowych konkursów plastycznych organizowanych przez PCK i PSSE.

Odznakę Honorową PCK - II stopnia otrzymała: Pani Grażyna Rogowska – długoletni członek zarządu OR PCK, opiekunka szkolnego koła PCK w LO im. KEN w Przasnyszu która nieustannie, z dużym zaangażowaniem propaguje idee humanitaryzmu wśród młodzieży.

Odznakę Honorową PCK – IV stopnia otrzymała: Pani Marta Pęczkowska - długoletni członek zarządu, z zaangażowaniem promujący zdrowy styl życia zarówno wśród młodszych jak i starszych mieszkańców powiatu.

Odznakę Honorową PCK - IV stopnia otrzymał: Pan Ryszard Bruździak - Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Przasnyszu za zaangażowanie w propagowanie idei krwiodawstwa i długoletnie oddawanie krwi.

Krwiodawców miały okazję poznać dzieci, które brały udział w konkursach promujących zdrowie realizowanych przez OR PCK wspólnie z PSSE w Przasnyszu w ramach projektu pn.: ”Ochrona i promocja zdrowia mieszkańców powiatu przasnyskiego” ze środków otrzymanych ze Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. Zostały nagrodzone przez na dzisiejszej uroczystości.

Szczególne podziękowania OR PCK w Przasnyszu złożył wolontariuszom z LO im. KEN oraz sponsorom dzięki którym ta uroczystość mogła się odbyć. Podziękowania trafiły również do: Zenona Szczepankowskiego - starosty przasnyskiego, Waldemara Trochimiuka - burmistrza Miasta Przasnysz, Beaty Szczepankowskiej - burmistrz Miasta i Gminy Chorzele, Krzysztofa Stancel - wójta Gminy Jednorożec, Beaty i Krzysztofa Czaplickich, Marcina Ruszczyńskiego. Ponadto: dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza w Przasnyszu za przygotowanie poczęstunku i udostępnienie lokalu zespołowi muzycznemu i ich opiekunowi Piotrowi Jeronim za oprawę muzyczną, orkiestrze działającej przy OSP w Przasnyszu za wspaniały koncert kolęd oraz krwiodawcom za przybycie na uroczystość.

GRATULUJEMY I WYRAŻAMY SWÓJ NAJWYŻSZY SZACUNEK I UZNANIE.

Cała fotorelacja Pani Ewy Łukasiak po kliknięciu w poniższy link:

Za udostępnienie zdjęć z uroczystości starostwo powiatowe serdecznie dziękuje Pani Ewie Łukasiak.

Zobacz skróconą fotorelację:

Opr. Na podstawie PCK Przasnysz