STAROSTWO I PZD W PRZASNYSZU BUDUJĄ NOWE MOSTY W LESZNIE

Trwa przebudowa mostu wraz z dojazdami w miejscowości Leszno, gmina Przasnysz. Inwestycja realizowana przez starostwo powiatowe i Powiatowy Zarząd Dróg jest elementem przygotowywanej do przebudowy w 2018 roku całej drogi powiatowej relacji Przasnysz – Leszno – Gostkowo - Wężewo – Mosaki – do granic powiatu.

Przeglądu inwestycji w dniu 21 listopada dokonał radny powiatowy z gminy Przasnysz Piotr Sekuna, który wraz ze starostą przasnyskim Zenonem Szczepankowskim, radą  i zarządem powiatu skutecznie zabiegał o jej realizację na terenie gminy. Kolejne etapy tej trasy będą realizowane wiosną przyszłego roku.

Branża drogowa:

W ramach prac zostanie m.in. położona nowa nawierzchnia bitumiczna, przebudowany jeden most oraz przepust pod drogą, jak również zamontowane nowe bariero poręcze na nim i wyrównane pobocza.

Branża mostowa:

Przebudowa mostu oraz przepustu na rowie w m. Leszno w celu zwiększeniu nośności mostu i przepustu do klasy kl. B w ramach prac zostanie m.in. pogrubiona płyta pomostu, wykonane zostaną nowe izolacje oraz zamontowane nowe bariero poręcze.

Wartość i wykonawca

Na realizację zadania starostwo i PZD pozyskały środki zewnętrzne. Wartość inwestycji to 1.133. 946,95 zł.

Wykonawcą robót budowlanych, w ramach zawartej umowy jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych OSTRADA Sp. z o.o.  ul. Lokalna 2, 07-410 Ostrołęka.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora