STAROSTWO JESZCZE W TYM ROKU WYBUDUJE CHODNIKI PRZY ULICY BARANOWSKIEJ W PRZASNYSZU. ZAKRES INWESTYCJI BĘDZIE WIĘKSZY NIŻ PIERWOTNIE PLANOWANO.

Opublikowane przez STAROSTWO JESZCZE W TYM ROKU WYBUDUJE CHODNIKI  PRZY ULICY BARANOWSKIEJ W PRZASNYSZU. ZAKRES INWESTYCJI BĘDZIE WIĘKSZY NIŻ PIERWOTNIE PLANOWANO.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Przasnyskiego zapadła ostateczna decyzja o budowie przez starostwo powiatowe zapowiadanych chodników przy ulicy Baranowskiej w Przasnyszu. W budżecie powiatu została zapisana kwota 160 tysięcy złotych z przeznaczeniem na to zadanie. Starostwo wybuduje chodniki jeszcze w tym roku. Co więcej, starosta Zenon Szczepankowski zaproponował położenie chodników w większym wymiarze niż pierwotnie planowano. Chodniki powstaną aż do ulicy Rolniczej.

Sprawa chodników przy ulicy Baranowskiej w Przasnyszu trwa już jakiś czas. Budziła kontrowersje. Przeciągające się przygotowania do inwestycji miały jednak uzasadnione przyczyny. W trakcie opracowywania przez starostwo dokumentacji technicznej okazało się, że istnieje konieczność wykupu dwóch działek od właścicieli prywatnych. Działki znajdowały się na trasie planowanych chodników. Istniało zagrożenie, że jeżeli nie dojdzie do porozumienia starostwa z właścicielami działek, to chodnik będzie przerywany. Starostwo wolało przeprowadzić niezbędne procedury i negocjacje, aby nie dopuścić do niesatysfakcjonującego mieszkańców rozwiązania.

Ostatecznie starostwu udało się osiągnął porozumienie z właścicielami dwóch wspomnianych działek i je wykupiło, a starosta zapowiedział wybudowanie chodników jeszcze w tym roku.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora