STAROSTWO ORAZ OGÓLNOPOLSKIE STACJE TELEWIZYJNE I RADIOWE PROMUJĄ PRZASNYSKĄ STREFĘ GOSPODARCZĄ I POWIAT PRZASNYSKI

Opublikowane przez STAROSTWO ORAZ OGÓLNOPOLSKIE STACJE TELEWIZYJNE I RADIOWE PROMUJĄ  PRZASNYSKĄ STREFĘ GOSPODARCZĄ I POWIAT PRZASNYSKI

15 września ruszyła przygotowana przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu szeroko zakrojona ogólnopolska telewizyjna i radiowa kampania medialna promująca Przasnyską Strefę Gospodarczą i powiat przasnyski wśród inwestorów krajowych i zagranicznych.

Spoty zachęcające do inwestowania w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej w Sierakowie pod Przasnyszem można zobaczyć w kilku ogólnodostępnych w kraju, ale również za granicą  - telewizyjnych stacjach biznesowych i informacyjnych oraz usłyszeć w czołowych polskich stacjach radiowych. We wrześniu i październiku będą to Polsat News 2 oraz TVN 24 Biznes i Świat oraz  radia RMF FM, ZET, Program 1 Polskiego Radia oraz Katolickie Radio Diecezji Płockiej.  W październiku i listopadzie emisje obejmą Superstację, Polsat News, TVP Info, TVP Polonia oraz Katolickie Radio Diecezji Płockiej, a kolejne są negocjowane. Na przestrzeni trzech miesięcy powiat przasnyski i jego oferta inwestycyjna zagości co najmniej 800 razy w telewizji i ponad 500 razy w radiu. Z walorami naszego powiatu można będzie się zapoznać kilkanaście razy dziennie w każdej ze stacji telewizyjnych i radiowych. Kampania jest elementem przygotowanego przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu unijnego projektu „Zwiększenie potencjału rozwojowego północnej części Mazowsza poprzez promocję gospodarczą terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej”. Projekt został przygotowany przez Referat Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Rynku Pracy i opiewa na 515 tys. zł., z czego 85 % to dofinansowanie unijne, a 15 % wkład własny. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013, Priorytet I. Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu, Działanie 1.7. Promocja gospodarcza.

Oprócz spotów telewizyjnych i radiowych przedsięwzięcie przewiduje również organizację konferencji promujących PSG wśród inwestorów krajowych i zagranicznych oraz instytucji i agencji wspierających pozyskiwanie inwestorów oraz wykonanie dedykowanej dla Przasnyskiej Strefy Gospodarczej – strony internetowej. Już pierwszy tydzień kampanii pokazuje, że spełnia ona założenia pomysłodawców. Oferta inwestycyjna powiatu, choć już wcześniej intensywnie promowana i dobrze rozpoznawalna w kraju i zagranicą dociera obecnie do bardzo szerokiego wachlarza potencjalnych inwestorów gospodarczych, ale również społeczno – ekonomicznych.

Zobacz telewizyjny spot promujący PSG oraz powiat przasnyski:

Look here for the English version:

Sławomir Czaplicki
Kierownik Referatu