STAROSTWO OTRZYMAŁO ORLIKA, KTÓRY ZOSTANIE WYBUDOWANY W PRZASNYSZU

Opublikowane przez STAROSTWO OTRZYMAŁO ORLIKA, KTÓRY ZOSTANIE WYBUDOWANY W PRZASNYSZU

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego (Uchwała nr 528/219/09) z dnia 10 marca 2009 roku, przygotowany przez Wydział Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu, wniosek na budowę Kompleksu „Moje Boisko – Orlik 2012” został pozytywnie zweryfikowany i zakwalifikował się do realizacji w 2009 roku. Kompleks, w skład którego wejdą dwa boiska: boisko piłkarskie i boisko wielofunkcyjne powstanie staraniami Starostwa do końca tego roku w Przasnyszu, przy Szkole Rolniczej przy ulicy Sadowej 2, w sąsiedztwie Hali Sportowej.

Boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią będzie miało wymiary 30x62 m, ogrodzone będzie do wysokości 4 m wraz z piłkochwytami o wysokości 5 m. Drugie boisko - wielofunkcyjne - o wymiarach 19,1 x 32,1 m, ogrodzone do wysokości 4 m, przeznaczone będzie do piłki koszykowej i piłki siatkowej. Kompleks będzie posiadał sztuczne oświetlenie.
Bardzo się cieszymy, że uda nam się na korzystnych warunkach i z udziałem zewnętrznego dofinansowania zrealizować kolejny, jakże potrzebny przasnyszanom kompleks rekreacyjno - sportowy. Obecnie Wydział w naszym Urzędzie pilotujący projekt przygotowuje niezbędną do złożenia w Ministerstwie Sportu i Turystyki dokumentację o dofinansowanie realizacji projektu ze środków budżetu państwa. Wstępny koszt budowy kompleksu wynosi około 1 mln. zł, a termin jego realizacji przewidziany jest do końca tego roku – (mówi Sławomir Czaplicki)