STAROSTWO ROZPOCZYNA GAZYFIKACJĘ POWIATU – UMOWA Z MAZOWIECKĄ SPÓŁKĄ GAZOWNICZĄ PODPISANA

Opublikowane przez STAROSTWO ROZPOCZYNA GAZYFIKACJĘ POWIATU  – UMOWA Z MAZOWIECKĄ SPÓŁKĄ GAZOWNICZĄ PODPISANA

6 lutego 2012 roku Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski oraz Członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego Jarosław Tybuchowski podpisali z Mazowiecką Spółką Gazowniczą Umowę o współpracy w zakresie gazyfikacji miasta i gminy Przasnysz oraz miasta i gminy Chorzele. Ponieważ gazyfikacja będzie przebiegała wzdłuż całego Powiatu Przasnyskiego w procesie będą uczestniczyć wszystkie gminy Powiatu.

Mazowiecka Spółka Gazownicza wykonała wcześniej we współpracy ze Starostwem Powiatowym wstępne badania, ocenę technicznych możliwości budowy sieci gazowej na terenie miasta i gminy Przasnysz oraz miasta i gminy Chorzele, a także ocenę ekonomiczności inwestycji, które dały wynik pozytywny.

Na ich podstawie oraz zgodnie z zawartą Umową Mazowiecka Spółka Gazownicza umieściła inwestycję w planie inwestycyjnym na 2012 rok. W bieżącym roku rozpoczną się więc działania inwestycyjne i w pierwszej kolejności zostanie opracowana dokumentacja projektowa.

Jednocześnie strony postanowiły powołać zespół, którego celem będzie koordynowanie współpracy w zakresie rozwoju dystrybucyjnych sieci gazowych na terenie miasta i gminy Przasnysz oraz miasta i gminy Chorzele.

Ponadto Starostwo Powiatowe w Przasnyszu  będzie na bieżąco współpracowało z Mazowiecką Spółką Gazowniczą w zakresie planowanych i podejmowanych działań zmierzających do rozwoju działalności gospodarczej i budownictwa mieszkaniowego na objętych Umową terenach.

Sławomir Czaplicki
p.o. Kierownik