Opublikowane przez Startują usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej w powiecie przasnyskim

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu  informuje, że Powiat Przasnyski pozyskał środki na realizację  programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2019-2020. Program będzie realizowany dla mieszkańców naszego powiatu  w roku 2020. Celem Programu jest zapobieganie  dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych poprzez umożliwienie im uczestnictwa w wydarzeniach społecznych, kulturalnych czy sportowych.

Program ma na celu wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla pełnoletnich osób niepełnosprawnych, posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Uczestnicy  Programu będą mieli  możliwość skorzystania z pomocy asystenta przy wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym, w tym m.in.:

-  w wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie,
urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne/rozrywkowe/społeczne
/sportowe, itp.),
- w wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach na rehabilitację i zajęcia terapeutyczne,
- w zakupach, z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy  ich realizacji
- w załatwieniu spraw urzędowych.
- nawiązywaniu kontaktu/współpracy z rożnego rodzaju organizacjami
- korzystaniu z dóbr kultury(tj. teatr, kino, galerie sztuki, wystawy itp.)

Usługi te mogą być realizowane 7 dni w tygodniu w godz. od 7:00 do 22:00. W ilości nie większej niż 30 godzin miesięcznie na jedną osobę niepełnosprawną. Program dedykowany jest pełnoletnim osobom niepełnosprawnym w stopniu znacznym i umiarkowanym zamieszkującym  na terenie Powiatu Przasnyskiego.

Korzystanie z usług asystenckich jest bezpłatne.

Szczegółowe informacje o programie są dostępne - tutaj.

Data: 2019-12-09
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława