STOLICA KULTURY MAZOWSZA JEST W POWIECIE PRZASNYSKIM!

Opublikowane przez STOLICA KULTURY MAZOWSZA JEST W POWIECIE PRZASNYSKIM!

Powiat Przasnyski jest w tym roku Stolicą Kultury Mazowsza 2014.  Na to zaszczytne przedsięwzięcie promujące cały powiat i wszystkie jego miasta i gminy składają się 53 wyjątkowe przedsięwzięcia, które przez cały rok 2014 odbywają się na terenie wszystkich miast i gmin powiatu przasnyskiego pod egidą, Starostwa Powiatowego w Przasnyszu którą  nadał Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Samorząd Województwa Mazowieckiego na czele z marszałkiem Adamem Struzikiem, powierzając powiatowi przasnyskiemu honorowy tytuł Stolicy Kultury Mazowsza 2014 zapewne brał pod uwagę wkład mieszkańców tych ziem w kulturę i historię Mazowsza, jak również ofertę współczesnych twórców związanych z ziemią przasnyska. Dla mieszkańców powiatu to wielka nobilitacja, tym bardziej, że miano stolicy zostało nam przyznane w jubileusz 10-lecia uzyskania przez Polskę statusu pełnoprawnego członka Unii Europejskiej i 15-lecia utworzenia powiatu przasnyskiego i województwa mazowieckiego w strukturach administracyjnych demokratycznej Rzeczpospolitej.

Tegoroczne Przasnyskie Dożynki Powiatowo – Gminno – Miejskie oraz Przasnyskie Spotkania Lotnicze wpisały się właśnie w ten Projekt.  Głównymi organizatorami byli Starostwo Powiatowe w Przasnyszu ze starostą Zenonem Szczepankowskim na czele i Urząd Gminy w Przasnyszu z wójt Grażyną Wróblewską, a współorganizatorami Aeroklub Północnego Mazowsza z prezesem Dariuszem Barłożkiem oraz Urząd Miasta w Przasnyszu  z burmistrzem Waldemarem Trochimiukiem. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, który wraz z organizatorami i sponsorami współfinansował przedsięwzięcie.

Niespotykanych na terenie naszego powiatu atrakcji było co nie miara. Gwoździem programu był oczywiście sobotni, wieczorny koncert zespołu Perfect, ale już od godziny 13.30 organizatorzy zaprosili na Przasnyskie Spotkania Lotnicze. Następnie zagrały lokalne i nie tylko lokalne zespoły, a o godzinie 20 na scenie pojawiła się legenda polskiej muzyki rockowej zespół Perfect. Wszelkie przygotowania przebiegły zgodnie z planem, a dzięki uprzejmości managamentu i zespołu Perfect  - lider Grzegorz Markowski pogratulował wspólnie z władzami powiatu i gminy najlepszym absolwentom- maturzystom powiatu oraz najlepszym uczniom gminy Przasnysz, a następnie wraz z organizatorami powitał publiczność i otworzył imprezę. W niedzielę natomiast od godziny 11.30 odbywały się uroczystości dożynkowe. Podczas obydwu dni na mieszkańców czekała ponadto masa atrakcji, wystaw, konkursów dla tych mniejszych, ale i dorosłych mieszkańców naszego powiatu.

Relacje i fotorelacje z poszczególnych wydarzeń w kolejnych newsach.

Referat Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Rynku Pracy
Starostwo Powiatowe w Przasnyszu