Opublikowane przez STOWARZYSZENIE KRÓLEWIECKI OBSZAR FUNKCJONALNY-POROZUMIENIE PRZASNYSKIE Z JEDNOGŁOŚNYM ABSOLUTORIUM

W dniu 9 czerwca 2016 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu odbyło się Walne Zgromadzenie KOF-PP. Zarząd stowarzyszenia, jak również komisja rewizyjna przedstawiły sprawozdania z działalności i uzyskały absolutorium.

Wspólna strategia daje dodatkowe punkty w walce o unijne pieniądze.

Członkowie stowarzyszenia ustalili, że na następnym posiedzeniu, które odbędzie się w pierwszej połowie lipca zostanie podjęta uchwała o przyjęciu ważnego dokumentu „Strategia rozwoju KOF-PP”. Opracowanie, które zostało szczegółowo skonsultowane ze wszystkimi samorządami wymaga jeszcze pewnych uzupełnień. Przewodniczący Zarządu Królewieckiego Obszaru Funkcjonalnego–Porozumienie Przasnyskie, starosta przasnyski Zenon Szczepankowski apelował, aby wszystkie uwagi zostały jak najszybciej sformułowane przez burmistrzów i wójtów, gdyż ogłaszane są już nabory pierwszych wniosków o fundusze europejskie z nowej perspektywy. Uwzględnienie zapisów strategii w studiach wykonalności poszczególnych projektów daje dodatkowe punkty w ocenie projektów. To może przesądzić o wielu milionach złotych dla każdego samorządu, a także dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i innych instytucji z powiatu przasnyskiego.

Światowe Dni Młodzieży.

Starosta, burmistrzowie, wójtowie i przewodniczący rad wysłuchali też informacji ks. dziekana Andrzeja Maciejewskiego i wolontariuszy, na temat Światowych Dni Młodzieży. Wszyscy samorządowcy zadeklarowali wolę współpracy w organizacji tych obchodów na terenie powiatu przasnyskiego.

AMK Rzemieślnik

Uczestnicy spotkania zapoznali się też ze wstępnymi planami Auto Moto Klubu „Rzemieślnik” w Przasnyszu, w zakresie organizacji ogólnopolskiego rajdu samochodowego.

Informacje dla rolników.

Na koniec przedstawiono ciekawą prelekcję na temat możliwości dochodowych rodzajów produkcji rolniczej na naszym terenie. Wójtowie obiecali, że informacje te zostaną przekazane rolnikom w poszczególnych gminach.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora