STREFA GOSPODARCZA W CHORZELACH NAJLEPIEJ URZĄDZONYM TERENEM INWESTYCYJNYM W POLSCE.

Opublikowane przez STREFA GOSPODARCZA W CHORZELACH  NAJLEPIEJ URZĄDZONYM TERENEM INWESTYCYJNYM W POLSCE.

Podstrefa Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Chorzelach zwyciężyła w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na Medal 2016”. W latach ubiegłych finalistą tego konkursu była również Strefa w Sierakowie k/Przasnysza. Powiat Przasnyski jest pierwszym polskim powiatem w historii Konkursu, którego tereny inwestycyjne zostały uznane przez ekspertów za najlepsze w kraju. Finaliści mogą liczyć na szczególną promocję swoich terenów zarówno przez stronę rządową, jak również Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych i jej agendy.

Statuetkę oraz dyplom podczas uroczystej gali poprowadzonej w dniu 20 października przez Tomasza Ziemca odebrał w Warszawie, w hotelu Polonia Palace, z rąk wiceministra rozwoju oraz prezesa PAIiIZ starosta przasnyski Zenon Szczepankowski.

W latach ubiegłych finalistą tego konkursu była również Strefa w Sierakowie k/Przasnysza. Tym razem, to zbudowana w roku 2015 Strefa Chorzelska  została uznana przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych przy honorowym patronacie Ministerstwa Rozwoju i Związku Województw RP za najlepiej przygotowany obszar dla inwestorów na Mazowszu, a w swojej kategorii również w kraju.

Obie strefy: przasnyska i chorzelska znajdują się w ścisłej czołówce polskich obszarów inwestycyjnych, przygotowanych przez samorządy dla inwestorów małych, średnich i dużych.

TOP 16. Najlepsze grunty inwestycyjne w Polsce 2016.
1. Przasnyska Strefa Gospodarcza w Chorzelach – pow. 93,77 ha – własność: powiat przasnyski woj. mazowieckie

2. Teren Górzec – pow. 90,25 ha – własność: gmina Strzelin - woj. dolnośląskie
3. Teren Płużnica – pow. 3,9 ha – własność: gmina Płużnica – woj. pomorskie
4.Teren Zamość – pow. 4,20 ha – własność: miasto Zamość - woj. lubelskie