Opublikowane przez STREFA W CHORZELACH ODBLOKOWANA. JEST OBIETNICA ODBLOKOWANIA STREFY W PRZASNYSZU.

DECYZJE STAROSTY ZGODNE Z PRAWEM. WOJEWODA JE UPRAWOMOCNIŁ. Nie ma już formalnych przeszkód na dokończenie budowy strefy gospodarczej w Chorzelach. Wojewoda Mazowiecki utrzymał i uprawomocnił z końcem grudnia 2016 r. decyzję Starosty Przasnyskiego dot. uzbrojenia strefy gospodarczej w Chorzelach.

SZKODA STRACONEGO CZASU.
Uzbrojenie strefy ekonomicznej w Chorzelach Starostwo Powiatowe w Przasnyszu rozpoczęło w roku 2015. Prace jednak musiały być przerwane na wiele miesięcy, bo część decyzji starosty została zaskarżona do wojewody przez jedną mieszkankę Chorzel. Ostatecznie Wojewoda Mazowiecki podtrzymał decyzję Starosty Przasnyskiego i tym samym uznał, że pozwolenie na realizację inwestycji zostało wydane zgodnie z prawem. Niestety zakończyła  się już stara perspektywa unijna i wraz z nią pieniądze na budowę strefy gospodarczej. Starostwo w Przasnyszu będzie musiało poczekać na uruchomienie nowej puli środków unijnych, co może nastąpić dopiero w roku 2018. Szkoda, bo mogliśmy mieć już wkrótce zakłady pracy dla wielu bezrobotnych z całego powiatu.

STREFA GOSPODARCZA W PRZASNYSZU MA ZOSTAĆ ODBLOKOWANA.
Na opłatkowym Konwencie Powiatów Województwa Mazowieckiego 16/17 bm. starosta Zenon Szczepankowski usłyszał  też od  wojewody Zdzisława Sipiery dobrą obietnicę dotyczącą strefy w Sierakowie. Napiszemy o tym niezwłocznie, jeśli obietnica zacznie być realizowana.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora