STYPENDIA ZARZĄDU POWIATU PRZASNYSKIEGO DLA NAJZDOLNIEJSZYCH STUDENTÓW

Opublikowane przez STYPENDIA ZARZĄDU POWIATU PRZASNYSKIEGO DLA NAJZDOLNIEJSZYCH STUDENTÓW

W tym roku rusza VI edycja stypendiów dla przyznawanych za wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej szczególnie uzdolnionym studentom zamieszkałym na terenie powiatu przasnyskiego na rok akademicki 2012. Stypendium przyznawane jest studentom za osiągnięcia na uczelni i poza nią uzyskiwane w dziedzinie nauki, sztuki lub sportu.

Przyznane stypendium ma na celu wspieranie rozwoju uzdolnień studentów, którzy dzięki swojej pracy i zaangażowaniu uzyskują w wybranej przez siebie dziedzinie wysokie osiągnięcia, chcą się nadal rozwijać, posiadają wizję swojej dalszej pracy i potrafią wyznaczyć sobie cele do osiągnięcia.

O przyznanie stypendium mogą ubiegać się osoby, które spełniają łącznie nw. kryteria formalne i merytoryczne.

Wymogi formalne to: stałe zameldowanie na terenie powiatu przasnyskiego, nie przekroczony 28 rok życia, wniosek o przyznanie stypendium złożony w terminie wraz z wymaganymi załącznikami.

Wymagane kryteria merytoryczne to: posiadanie znaczącego i powszechnie uznanego dorobku na arenie krajowej i międzynarodowej w wybranej i realizowanej przez siebie dziedzinie działalności edukacyjnej, bycie laureatem lub finalistą krajowych i zagranicznych konkursów, olimpiad, festiwali.

Stypendium przyznaje się na okres roku akademickiego (tj. 10 miesięcy od października 2012 roku do lipca 2013 roku w kwocie 600,00 zł brutto miesięcznie).

W latach 2007-2012 wpłynęło ogółem 25 wniosków od studentów, powołana przez Zarząd Powiatu Przasnyskiego Komisja Stypendialna stypendium przyznała dla 12 studentów, kwota wypłaconych stypendiów wyniosła – 70.200,00 zł.

Szczegółowe informacje nt. tegorocznej edycji stypendiów są dostępne - tutaj.

Wydział Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu