SYMBOLICZNE PRZEKAZANIE KLUCZA STOLICY KULTURY MAZOWSZA

Opublikowane przez SYMBOLICZNE PRZEKAZANIE KLUCZA STOLICY KULTURY MAZOWSZA

20 marca w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Powiat Nowodworski Stolicą Kultury Mazowsza 2015”. Kulminacyjnym momentem uroczystości było odczytanie aktu przekazania i wręczenie przez laureata poprzedniej edycji projektu Starostę Przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Przasnyskiego Marka Walędziaka symbolicznego klucza do Stolicy Kultury Mazowsza - Staroście Nowodworskiemu Magdalenie Biernackiej.

Starosta Przasnyski w imieniu władz powiatu przasnyskiego pogratulował Staroście Nowodworskiemu oraz mieszkańcom powiatu nowodworskiego tego zaszczytnego tytułu i wyróżnienia. Jednocześnie  wspomniał, że dla powiatu przasnyskiego rok 2014 był wyjątkowy. Dzięki zaangażowaniu samorządów powiatu przasnyskiego, organizacji pozarządowych i wsparciu finansowemu z budżetu Województwa Mazowieckiego powiat przasnyski dostarczał przez cały rok niezapomnianych przeżyć artystycznych, duchowych i kulturalnych. W ramach realizacji projektu udało się zorganizować  53 przedsięwzięcia kulturalne na terenie całego powiatu. Mieszkańcy Ziemi Przasnyskiej uroczyście obchodzili m.in. 20 rocznicą śmierci Stanisława Ostoi Kotkowskiego „Ojca sztuki laserowej”, 100 rocznicę wybuchu I wojny światowej i 300 – lecie urodzin bp. Adama Krasińskiego.

Oferta kulturalna zaprezentowana w kalendarzu imprez odbywających się w ramach  projektu „Powiat Przasnyski Stolica Kultury Mazowsza 2014” była bardzo bogata i różnorodna.

Wszystkie wydarzenia były starannie przygotowane i stanowiły wyjątkową ofertę nie tylko dla mieszkańców powiatu, ale i dla całego  Mazowsza.

W czasie uroczystości inauguracji projektu „Powiat Nowodworski Stolicą Kultury Mazowsza 2015” delegacja powiatu przasnyskiego wspólnie z gospodarzami uroczystości, przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i innymi gośćmi zaproszonymi obejrzała część artystyczną przygotowaną przez gminy powiatu nowodworskiego oraz wysłuchała koncertu Rafała Brzozowskiego.

Zobacz fotorelację:

Anna Obidzińska - Wójcik