SZKOLENIA W SZKOŁACH/PRZEDSZKOLACH W RAMACH WYBRANEJ OFERTY DOSKONALENIA W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 ROZPOCZĘTE

W szkołach i przedszkolach są realizowane warsztaty, konsultacje grupowe oraz konsultacje indywidualne  w ramach wybranej jednej oferty doskonalenia w roku szkolnym 2014/2015. Eksperci zgodnie z umową przygotowują: scenariusze zajęć, ankiety dla uczestników na „wejściu” i „wyjściu”, ankiety oceniające szkolenia.

Zajęcia są prowadzone w przyjaznej atmosferze. Szkolni Organizatorzy Rozwoju Edukacji czuwają nad właściwą organizacją szkoleń. Utrzymują stały kontakt z ekspertami oraz Zespołem Realizującym Projekt. Miłym akcentem spotkań jest serwis kawowy.

Warsztaty, konsultacje grupowe oraz konsultacje indywidualne realizują następujące podmioty wyłonione zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych:

1. Specjalistyczne Centrum Edukacji „EDU-MACH” – Ciechanów
2. Ryszard Jurkowski – Gdynia,
3. „Telefonik” Mateusz Łokietko – Oleśnica
4. CONSULTING Firma Doradczo-Szkoleniowa Julita Orłowska Szczepańska – Chojnice 5. Ośrodek Konsultacyjno-Edukacyjny „Inspiracja” Łucja Kołapkowska – Szczytno
6. Bożena Świderska – Sułkowo-Borowe
7. Janina Janosz – Chruszczewo
8. Krystyna Ślubowska - Ciechanów
9. Stanisław Szulc – Ciechanów

Eksperci przeprowadzili 439 godzin konsultacji grupowych, indywidualnych oraz warsztatów z następujących tematów w następujących placówkach:
- Przedszkole Samorządowe w Chorzelach „Praca z uczniem/dzieckiem młodszym”
- Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach „Nauczyciel 45+”
- Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach „Wykorzystanie TIK na zajęciach edukacyjnych – bezpieczny Internet”
- Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach „Nauczyciel 45+”
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Pościeniu Wsi „Praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”
- Miejskie Przedszkole nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu „Praca z dzieckiem/uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”
- Miejskie Przedszkole nr 1 w Przasnyszu „Jak pomóc uczniowi osiągnąć sukces edukacyjny?”
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu „Jak pomóc uczniowi osiągnąć sukces edukacyjny?”
-  Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu „Budowa koncepcji pracy szkoły”
- Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu „Współpraca nauczycieli w prowadzeniu procesów edukacyjnych”
- Szkoła Podstawowa w Chorzelach „Postawy uczniowskie. Jak je kształtować?”
- Zespół Szkół w Zarębach – Szkoła Podstawowa „Wykorzystanie EWD w ewaluacji wewnętrznej szkoły”
- Zespół Szkół w Zarębach – Gimnazjum „Wykorzystanie EWD w ewaluacji wewnętrznej szkoły”
- Zespół Szkół w Duczyminie – Szkoła Podstawowa  „Wspieranie pracy wychowawców klas – bezpieczna szkoła”
- Zespół Szkół w Duczyminie – Gimnazjum „Wykorzystanie EWD w ewaluacji wewnętrznej szkoły”
- Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu „Ocenianie kształtujące”
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Obrębie „Jak i po co prowadzić ewaluację wewnętrzną?”
- Publiczne Gimnazjum w Krępie Nowej  „Wykorzystanie EWD w ewaluacji wewnętrznej szkoły”
- Zespół Szkół w Bogatem – Gimnazjum  „Jak i po co prowadzić ewaluację wewnętrzną?”
- Publiczne Gimnazjum w Chorzelach „Wykorzystanie EWD w ewaluacji wewnętrznej szkoły”
- Zespół Szkół w Lesznie - Szkoła Podstawowa „Budowa koncepcji pracy szkoły”
- Szkoła Podstawowa w Mchowie „Budowa koncepcji pracy szkoły”
- Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu „Budowa koncepcji pracy szkoły”
- Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu „Budowa koncepcji pracy szkoły”
- Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu „Budowa koncepcji pracy szkoły”
- Zespół Placówek Oświatowych w Jednorożcu – Przedszkole Samorządowe „Współpraca nauczycieli w prowadzeniu procesów edukacyjnych”
- Zespół Placówek Oświatowych w Jednorożcu – Publiczna Szkoła Podstawowa „Budowa koncepcji pracy szkoły”
- Publiczne Gimnazjum w Jednorożcu „Budowa koncepcji pracy szkoły”
- Liceum Ogólnokształcące w Jednorożcu „Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki”
-  Szkoła Podstawowa Żelazna-Rządowa – Parciaki z siedzibą w Parciakach „Praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”

Realizacja oferty edukacyjnej będzie kontynuowana do maja 2015 r.

Irena Superson
Kierownik Projektu