TAK BYŁO – TAK JEST. CZ.5 – ZESPÓŁ MEDYCZNYCH SZKÓŁ POLICEALNYCH W PRZASNYSZU. INWESTYCJA STAROSTWA POWIATOWEGO I URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO NA BAZIE STAREGO SZPITALA.

Po starym szpitalu – powstała Szkoła Medyczna.Tak wyglądał budynek po starym szpitalu w Przasnyszu. Nie nadawał się do użytku. Po przejęciu i dokończeniu przez starostwo budowy nowego szpitala – starosta przasnyski Zenon Szczepankowski w porozumieniu i we współpracy z marszałkiem województwa Adamem Struzikiem doprowadził do powstania w Przasnyszu Szkoły Medycznej.

Kluczowa była pomoc marszałka Struzika.

Jej siedziba najpierw zlokalizowana była w powiatowej szkole rolniczej. Był to doskonały argument dla przedstawienia marszałkowi propozycji przekazania przez starostwo dla celów szkoły medycznej znajdującej się w fatalnym stanie technicznym nieruchomości po starym szpitalu. Marszałek sfinansował gruntowną modernizację obiektu. Został on praktycznie całkowicie wyburzony, a teren zniwelowany. Przystąpiono do budowy nowych obiektów dla potrzeb Szkoły Medycznej, ale również lokalnej społeczności.

Co zrobiono?

Powstał piękny i nowoczesny obiekt szkolny z doskonałą infrastrukturą dydaktyczną, salą konferencyjną, pełnowymiarowa hala sportowa, internat oraz zewnętrzne boisko do piłki, nożnej, koszykówki lub tenisa ziemnego. Szkoła posiada profesjonalne wyposażenie do kształcenia w zawodach medycznych i około medycznych. Tym sposobem, dzięki inicjatywie starosty przasnyskiego i akceptacji marszałka województwa obiekt, który musiałby zostać wyburzony – został zmodernizowany i rozbudowany, dzięki czemu poszerzono ofertę dydaktyczną na terenie naszego powiatu i stworzono nowe możliwości dla uczniów, absolwentów szkół średnich.

Kierunki kształcenia i Biblioteka Pedagogiczna.

Szkoła Medyczna jest bezpłatna i wykształciła wielu ratowników medycznych, czy pielęgniarek. Obecnie w jej ofercie znajdują się takie kierunki jak: Technik usług kosmetycznych, Technik masażysta, Opiekun medyczny, Opiekunka środowiskowa, Opiekunka dziecięca, Opiekun w DPS, Asystent osoby niepełnosprawnej.

Siedzibę w obiekcie posiada również Biblioteka Pedagogiczna.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

Data: 2019-09-23