TAK BYŁO-TAK JEST. INWESTYCJE STAROSTWA POWIATOWEGO W PRZASNYSZU I CIEKAWOSTKI – CZ.3 – LO im. KEN w PRZASNYSZU.

Przejęliśmy budynek w fatalnym stanie.Pierwsze zdjęcie ukazuje szkołę w momencie przejęcia jej w nadzór przez starostwo powiatowe w Przasnyszu. Kolejne już po tym, jak powiat stał się organem prowadzącym szkołę. Przed przejęciem znajdującej się w fatalnym stanie szkoły przez powiat, warunki techniczne, lokalowe i funkcjonalne w jakich społeczność szkolna funkcjonowała były bardzo złe. Po przejęciu szkoły, starostwo od razu zabrało się do naprawy istniejącego stanu rzeczy.

Co zrobiono.

Do wysokości 1 piętra skuto zagrzybione ściany, bo w szkole nie można było już normalnie oddychać. Wykorzystując nowoczesne, bardzo skomplikowane technologie odkopano cały budynek, odgrzybiono obiekt, wykonano izolacje poziome i pionowe, co nigdzie w okolicy nie udało się z takim skutkiem, jak u nas. Skuto ściany, wraz z cegłami i tynkiem do głębokości 12 cm. Wykonano wanny izolacyjne. Docieplono obiekt. Wymieniono spróchniałe okna. Wymieniono posadzki, zmodernizowano schody, wykonano nowy dach, wyremontowano szkołę wewnątrz, doposażono w niezbędny sprzęt dydaktyczny. Wykonano instalację centralnego ogrzewania, instalację elektryczną, nowe oświetlenie. Wybudowano nową halę sportową, bo stara salka gimnastyczna była zalana wodą, a młodzież ćwiczyła na poddaszu.

Dziś szkoła jest nie do poznania.

Dziś ogólniak jest piękny i nie do poznania. Przyznają to wszyscy absolwenci, którzy po latach odwiedzają szkołę – dostrzegają i doceniają wielkie pozytywne zmiany. Bo mają w pamięci budynek, w którym przyszło się im uczyć kiedyś i widzą obiekty, w których dziś uczą się ich dzieci lub wnuki.
Dziś konsekwentnymi staraniami władz powiatu oraz dyrektorów LO szkoła całkowicie zmieniła swoje oblicze i jest wizytówką miasta oraz powiatu, z której mogą być dumni zarówno mieszkańcy, jak cała szkolna społeczność.Systematyczna współpraca na rzecz rozwoju.Oczywiście nigdy nie jest na tyle dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Władze powiatu wraz z dyrekcją LO będą dążyły w miarę możliwości finansowych do ciągłego rozwoju i systematycznej eliminacji pojawiających się problemów.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu