Opublikowane przez UROCZYSTE OTWARCIE KOLEJNEJ NOWEJ HALI SPORTOWEJ NA TERENIE POWIATU PRZASNYSKIEGO

Powstały dzięki uporowi władz powiatowych ze starostą przasnyskim Zenonem Szczepankowskim i poparciu samorządu województwa mazowieckiego z marszałkiem Adamem Struzikiem na czele oraz sfinansowaniu inwestycji z budżetu województwa, funkcjonujący w Przasnyszu od 2001 roku Zespół Medycznych Szkół Policealnych wzbogacił się o nowy, nowoczesny kompleks obiektów z halą sportową, aulą wykładową, zapleczem dydaktycznym i administracyjno-biurowym.

27 lutego 2009 roku Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wziął udział w uroczystym oddaniu obiektu do użytku. Towarzyszyli mu między innymi Starosta Powiatu Przasnyskiego Zenon Szczepankowski, Poseł na Sejm RP Aleksander Sopliński i Wiesława Krawczyk – Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Obecni byli także dyrektorzy Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, szkół i placówek oświatowych, wykonawca inwestycji, społeczność szkolna oraz oczywiście byłe i obecne kierownictwo Zespołu Medycznych Szkół Policealnych.
Hala sportowa z przy Zespole Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu jest inwestycją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Na ten cel w ramach Wieloletniego Planu Inwestycyjnego przeznaczono ponad 7,7 mln zł.

Hala gimnastyczna ma wymiary o powierzchni 21x36, pełne zaplecze sanitarne, szatniowe i techniczne oraz widownię na 100 osób. W obiekcie znalazły się również: siłownia, zewnętrzne boisko wielofunkcyjne, sale wykładowo -ćwiczeniowe, w tym pracownia masażu mokrego i pracownia językowa, aula wykładowa, biblioteka z czytelnią i centrum multimedialnym, pokoje administracji biurowej i platforma dźwigowa dla osób niepełnosprawnych.