UROCZYSTE PODSUMOWANIE SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Opublikowane przez UROCZYSTE PODSUMOWANIE SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO

W dniu 17 czerwca 2008 r. w Zespole Szkół w Bogatem odbyło się Uroczyste Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego. Organizatorem imprezy był Dyrektor Zespołu Szkół w Bogatem Pan Piotr Sekuna. Gośćmi obecnymi na uroczystości byli przedstawiciele: Starostwa Powiatowego w Przasnyszu na czele z Panem Starostą Zenonem Szczepankowskim i Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Panią Grażyną Kutryb oraz Wójt Gminy Krzynowłoga Mała Pan Adam Bacławski. Na uroczystość przybyli licznie dyrektorzy i nauczyciele Szkół z terenu Powiatu Przasnyskiego, którzy opiekowali się młodzieżą przez cały rok szkolny.

Otwarcia imprezy dokonał Przewodniczący Powiatu SZS w Przasnyszu Pan Piotr Betliński kierując do zgromadzonych gości następujące słowa:
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej dobiegły końca. Zakończyły się udziałem naszych reprezentantów w Finałach X Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza młodzież godnie reprezentowała nas na finałach wojewódzkich. Brała udział w 7 dyscyplinach. Arkadiusz Czaplicki wywalczył złoty medal w skoku wzwyż, zaś Piotr Walewacz zdobył srebrny medal w biegach przełajowych, chłopcy pochodzą z gminy Chorzele. Sztafeta Olimpijska z gminy Jednorożec zdobyła brązowy medal w składzie: Łukasz Skorupski, Wojciech Piotrowski, Adrian Rząp i Igor Suchocki. Wysokie miejsce zajęli nasi najmłodsi przedstawiciele chłopcy ze szkoły podstawowej w Zarębach zdobywając Srebrny Medal w sztafetowych Biegach przełajowych.

Młodzi Sportowcy otrzymali nagrody, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu oraz przez Panią Wójt Gminy Przasnysz Grażynę Wróblewską. Szkoły, których sportowcy wywalczyli miejsca 1,2,3 otrzymały Puchary, a zawodnicy pamiątkowe medale i dyplomy. Opiekunowie, którzy włożyli dużo wysiłku i trudu w przygotowanie młodzieży do zawodów otrzymali wyróżnienia. Łącznie rozdano 170 medali, 24 puchary i 17 piłek jako nagrody dla medalistów Finałów Wojewódzkich. Nagrody wszystkim sportowcom były wręczane przez Pana Starostę Szczepankowskiego, Panią Dyrektor Kutryb, Wójta Gminy Krzynowłoga Mała, oraz Dyrektora Zespołu Szkół w Bogatem. Uroczystość uświetniły występy taneczno-muzyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bogatem.

Klasyfikacja szkół podstawowych przedstawia się następująco:

I. Szkół Podstawowych do 150 uczniów
w kategorii dziewcząt:
1) Szkoła Podstawowa Leszno.
2) Szkoła Podstawowa Bogate.
3) Szkoła Podstawowa Obrąb.

II. Szkoły Podstawowe do 150 uczniów
w kategorii chłopców:
1) Szkoła Podstawowa Bogate.
2) Szkoła Podstawowa Leszno.
3) Szkoła Podstawowa Lipa.

III . Szkoła Podstawowa powyżej 150 uczniów
w kategorii dziewcząt:
1) Szkoła Podstawowa Nr 2 w Przasnyszu.
2) Szkoła Podstawowa Chorzele.
3) Szkoła Podstawowa Zaręby.

IV. Szkoła Podstawowa powyżej 150 uczniów
w kategorii chłopców:
1) Szkoła Podstawowa Zaręby.
2) Szkoła Podstawowa Nr 2 w Przasnyszu.
3) Szkoła Podstawowa Chorzele.

Klasyfikacja Szkół Gimnazjalnych ukształtowała się następującej kolejności:

W kategorii dziewcząt:
1) Gimnazjum Zaręby.
2) Gimnazjum Przasnysz.
3) Gimnazjum Krzynowłoga Mała.

W kategorii chłopców:
1) Gimnazjum Jednorożec.
2) Gimnazjum Chorzele.
3) Gimnazjum Zaręby.

Klasyfikacja Szkół Ponadgimnazjalnych przedstawia się następująco:

W kategorii dziewcząt:
1) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu.
2) Zespół Szkół Ponadgimnazjaknych w Chorzelach.
3) Liceum Ogólnokształcące Jednorożec.

W kategorii chłopców:
1) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu.
2) Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych w Chorzelach.
3) Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu.

Podsumowując tegoroczną edycję imprezy, Pan Piotr Betliński złożył gorące podziękowania Panu dyr. Piotrowi Sekuna, oraz Pani Jolancie Romańskiej i kolegom z Zarządu PSZS w Przasnyszu. Dziękował im za przygotowanie uroczystości, która odbyła się już po raz drugi z kolei w Zespole Szkół w Bogatem, a także za wkład jaki został włożony w przygotowanie młodych i zdolnych sportowców. Gratulacje i słowa uznania padły z ust Pana Starosty Zenona Szczepankowskiego, który życzył młodym zawodnikom dalszych sukcesów i wytrwania w dążeniu do postawionych przez siebie celów.