Uroczyste przekazanie samochodów pożarniczych z Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu do straży ochotniczych.

9 października 2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu odbyło się uroczyste przekazanie dwóch ponadnormatywnych samochodów pożarniczych dla jednostek OSP z gminy Krzynowłoga Mała i Przasnysz.  Pojazdy pożarnicze marki Lublin i VW Transporter służyły bezawaryjnie w KP PSP Przasnysz od wielu lat, jednak ze względu na pozyskanie ze środków Starostwa Powiatowego w Przasnyszu dwóch nowych samochodów, zostały one zastąpione przez Fiata Ducato oraz Peugeota Travellera.

Po pozytywnym zaopiniowaniu przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wniosków OSP z Chmielenia Wielkiego i Starej Krępy, Mazowiecki Komendant Wojewódzki wyraził zgodę na przekazanie samochodów do tych jednostek. Pojazd marki Lublin trafił do jednostki OSP Chmieleń Wielki z terenu Gminy Krzynowłoga Mała. Zastąpi w tej jednostce wysłużonego Żuka z 1988 r. VW Transporter na mocy decyzji Komendanta Wojewódzkiego trafił do jednostki OSP Stara Krępa z Gminy Przasnysz. Wyżej wymienione pojazdy w znaczący sposób podniosą mobilność jednostek OSP, a tym samym zwiększą gotowość operacyjno-techniczną podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Uroczyste przekazanie odbyło się podczas zbiórki funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu w obecności Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej st.bryg. Waldemara Białczaka, Z-cy Komendanta Powiatowego mł. bryg. Jarosława Andruszkiewicza, Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, etatowego członka Zarządu Powiatu Pawła Mostowego,   przedstawicieli władz samorządowych: z terenu Gminy Przasnysz - Pani Bożeny Rudzińskiej i z Gminy Krzynowłoga Mała - Pana Bogdana Stryjewskiego i Pani Anny Roman oraz druhów z Chmielenia Wielkiego i Starej Krępy.

Jednostkom OSP z Chmielenia Wielkiego oraz Starej Krępy gratulujemy i życzymy długiej i bezawaryjnej eksploatacji nowo pozyskanych pojazdów.

Data: 2019-10-20
Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa