Uroczystości w Publicznej Szkole Podstawowej w Chorzelach

Opublikowane przez Uroczystości w Publicznej Szkole Podstawowej w Chorzelach

30 maja br. Publiczna Szkoła Podstawowa w Chorzelach świętowała 24. rocznicy przywrócenia imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego i nadania sztandaru. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym w Chorzelach. Następnie społeczność uczniowska wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerowała do budynku szkoły.

Szkoła Chorzele

Dyrektor Weronika Zofia Wilkosz przywitała gości. Po przemówieniu okolicznościowym wręczyła stypendium dla najlepszej uczennicy Sandrze Bałdyga z VIII klasy. Sandra aktywnie uczestniczy w życiu szkoły i klasy, odznacza się wysoką kulturą osobistą i wzorowym zachowaniem, osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. W klasach IV-VIII jej średnia ocen wynosiła 4,87. Sandra godnie reprezentuje szkołę w środowisku lokalnym, bierze udział w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych na szczeblu gminnym, powiatowym, a od dwóch lat pełni asystę w poczcie sztandarowym. Podziękowania z rąk dyrekcji odebrali również dymni rodzice Sandry.

W swoim przemówieniu Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski pogratulował stypendystce wspaniałej postawy i wyników w nauce. Wręczył również upominek dla szkoły – portret Marszałka Józefa Piłsudskiego autorstwa Andrzeja Staszewskiego, lokalnego artysty, mieszkańca gminy Krzynowłoga Mała. Jak podkreślił Starosta –Tak, jak Marszałek Józef Piłsudski był wielkim patriotą, tak i my wspieramy patriotyzm i lokalnych twórców. Dlatego właśnie ten podarunek dla szkoły stworzył mieszkaniec naszej małej ojczyzny. Cieszę się, że szkoła uczy postaw patriotycznych i wskazuje, że warto służyć naszej niepodległej ojczyźnie.

Po przemówieniach przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez uczniów szkoły - montaż słowno–muzyczny poświęcony patronowi szkoły Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Ogłoszono również wyniki konkursów plastycznych na temat patrona szkoły oraz wręczono nagrody autorom prac.

W uroczystościach wzięła również poseł Anna Cicholska oraz Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska.

Swoją obecnością uroczystości uświetniły delegacje pocztów sztandarowych: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach, Związku  Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręg Ciechanów, Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego  w Janowie, Zespołu Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zarębach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach.

Data: 2019-09-23
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli