UZDOLNIONA STYPENDYSTKA Z ZSP W CHORZELACH

Opublikowane przez UZDOLNIONA STYPENDYSTKA Z ZSP W CHORZELACH

30 marca 2017 w ZSP w Chorzelach odbył się „Dzień Otwarty”. Była to okazja do zaprezentowania efektów pracy stypendystki Pauliny Samsel. Paulina bierze udział w projekcie „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. Jest  to projekt Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowych środków publicznych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa X – Edukacja dla rozwoju regionu Działanie 10.3, Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.2, Programy stypendialne.

Uczennica klasy III ZSZ k otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 4200 zł na realizację projektu pt.: „Kucharz to też artysta”. Otrzymane pieniądze są  przeznaczone zarówno na zakup niezbędnego sprzętu komputerowegofotograficznego jak i narzędzi, surowców i materiałów do realizacji projektu. W ramach projektu Paulina wykonała dekoracje z warzyw i owoców. Podczas „Dni Otwartych” Paulina przygotowała wystawę swoich prac.

„Dla wielu osób był to zwykły dzień, ale nie dla mnie – wspomina Paulina – Ja przygotowania do „Dnia Otwartego rozpoczęłam kilka dni wcześniej. Musiałam dużo ćwiczyć aby stanąć na wysokości zadania. Dzięki specjalistycznym narzędziom oraz koleżeńskiej pomocy Katarzyny Roman i Dominika Rzepińskiego zwykłe owoce i warzywa zamieniały się w prawdziwe dzieła sztuki. Byłam bardzo zaskoczona skalą zainteresowania jakie wzbudziło moja wystawa. Zachwyt, ciekawość moich koleżanek i kolegów była najlepszą gratyfikacją za trud przygotowania dekoracji. Byłam niezmiernie dumna i szczęśliwa, był to bardzo udany dzień. Jestem pełna nadziei, iż dalsze moje działania będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem. Zapraszam do obserwacji mojego rozwoju. Chciałam jeszcze raz podziękować mojej przyjaciółce Kasi Roman oraz opiekunce projektu pani Monice Kłodowskiej. Bez jej wsparcia, wskazówek i zaangażowania nie osiągnęłabym takich rezultatów”- mówi Paulina Samsel.

„Stypendia to przede wszystkim inwestycja w młodego człowieka, jego rozwój i przyszłość. Projekt pozwoli uczennicy podnieść kwalifikacje zawodowe i umiejętności służące zwiększeniu konkurencyjności na rynku pracy. Jest możliwością do samorozwoju, poszerzania swojej wiedzy, możliwości i zainteresowań. Dla mnie jako dla nauczyciela to ogromna przyjemność pracować z tak zdolną, zdyscyplinowaną i ambitną uczennicą jaką jest Paulina” – mówi Monika Kłodowska nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Realizacja dalszych modułów projektu „Kucharz to też artysta” odbędzie się w maju o czym będziemy na bieżąco informować.

Krzysztof Milewski

Data: 2019-09-23