VIII Polski Kongres Przedsiębiorczości z udziałem Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego

W dniach od 5 do 7 października odbył się VIII Polski Kongres Przedsiębiorczości, największe mobilne wydarzenie gospodarcze w Polsce, które skupia przedstawicieli świata biznesu, nauki oraz administracji państwowej i samorządowej. W tym roku Kongres został zorganizowany w Krakowie.

Starosta Krzysztof Bieńkowski i Paweł Mostowy podczas obrad Kongresu

W trakcie VIII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości zorganizowano ponad 20 paneli dyskusyjnych, w których udział wzięło 150 prelegentów. Warto wspomnieć, że elementem Kongresu była strefa wystawiennicza, gdzie uczestnicy mieli okazję zapoznać się z kilkudziesięcioma firmami, jednostkami badawczymi i naukowymi oraz samorządami z całej Polski.

W obradach Kongresu wziął udział Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, który podczas licznych spotkań kuluarowych przedstawiał potencjał naszych lokalnych firm oraz promował tereny inwestycyjne powiatu.

Co więcej, Krzysztof Bieńkowski odebrał zaszczytne wyróżnienie dla Powiatu Przasnyskiego: jako jedyny samorząd w Polsce zdobyliśmy tytuł Lidera Rozwoju Regionalnego! Na szczególne wyrazy uznania zasługuje fakt, że są to nagrody za dwa lata z rzędu: za rok 2020 i 2021.

Wyjątkowa, podwójna edycja, zgromadziła łącznie ponad 1700 uczestników stacjonarnych, a poprzez transmisję online wydarzenie śledziło kilka tysięcy osób. To potwierdza, że Polski Kongres Przedsiębiorczości, którego idea narodziła się w 2012 roku, wpisał się w kalendarz największych wydarzeń gospodarczych w kraju a także połączył tradycję z nowoczesnością. Dzięki współpracy ponad podziałami jest jednym z najczęściej cytowanych wydarzeń w mediach ogólnopolskich i stanowi rzeczywiste wsparcie i inspirację dla przedsiębiorców, naukowców oraz samorządowców.