Opublikowane przez WŁADZE POWIATU I WŁADZE AKADEMII HUMANISTYCZNEJ W PUŁTUSKU PODPISAŁY POROZUMIENIE W PRAWIE UTWORZENIA W PRZASNYSZU WYDZIAŁU TURYSTYKI

26 czerwca 2008 roku w gabinecie starosty przasnyskiego Pana Zenona Szczepankowskiego władze powiatu podpisały z władzami Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku porozumienie w sprawie powstania w Przasnyszu Wydziału Turystyki tejże uczelni.

Porozumienie parafowali reprezentujący Akademię Rektor, Pan Prof. dr hab. Adam Waldemar Koseski oraz dziekan Wydziału Turystyki, Hotelarstwa i Promocji Środowiska Pani Prof. dr hab. Maria Fabijańska. Ze strony powiatu dokument podpisali starosta przasnyski Pan Zenon Szczepankowski oraz wicestarosta przasnyski Pan Tomasz Osowski.
Tym samym sfinalizowano trwające od jakiegoś czasu rozmowy.

Projekt porozumienia zakłada, że Rektor Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku zobowiąże się do zapewnienia Punktowi Konsultacyjnemu merytorycznego nadzoru nad realizacją programu nauczania, obsady kadry niezbędnej do prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz przeprowadzenia rekrutacji osób zainteresowanych kształceniem na kierunku – turystyka i rekreacja oraz kursem stewardes i stewardów. Powiat Przasnyski według projektu porozumienia zapewni bazę lokalową na cele dydaktyczne zlokalizowaną na terenie lotniska w miejscowości Sierakowo. Niezbędne remonty i adaptację obiektu Uczelnia wykona we własnym zakresie i na własny koszt z zastrzeżeniem, że budynek zachowa charakter portu lotniczego. Uczelnia zapewni we własnym zakresie bieżące utrzymanie budynku i będzie go mogła bezpłatnie użytkować przez okres 2 lat. Po tym okresie nastąpi zawarcie umowy na zasadach odpłatnych. Punkt konsultacyjny rozpocznie swoją działalność od roku akademickiego 2008/2009, tj. od 1 października 2008 r. W przyszłości, po stworzeniu bazy Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych w Przasnyszu Uczelnia podejmie starania w kierunku utworzenia Zamiejscowego Wydziału Turystyki w Przasnyszu co przyczyni się do wsparcia i rozwoju turystyki oraz rekreacji na terenie powiatu.