Wojewoda Mazowiecki na zaproszenie Starosty spotkał się z samorządowcami powiatu przasnyskiego.

24 kwietnia 2019 r. z inicjatywy Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, w siedzibie przasnyskiego starostwa miało miejsce robocze spotkanie Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery z lokalnymi samorządowcami. W naradzie wzięli udział przedstawiciele Zarządu Powiatu oraz wszyscy Burmistrzowie i Wójtowie Miast i Gmin Powiatu Przasnyskiego.

Spotkanie z wojewodą mazowieckim

Głównym tematem rozmów były aktualne możliwości współpracy na linii rząd – samorządy, zarówno w zakresie dofinansowań inwestycji w infrastrukturę, jak też wspierania przez rząd bieżących potrzeb obywateli.
Rozmawiano o programie rządowym budowy dróg lokalnych, z którego samorządy mają szansę pozyskać spore środki. Pochylono się także nad trudną sytuacją finansową przasnyskiego szpitala.

Wojewoda informował również o dostępnych środkach na środowiskowe domy samopomocy i nowych programach rządowych, takich jak:
- Senior+, budowa placówek wsparcia dla seniorów
- Rodzina 500+, rozszerzenie programu na każde dziecko
- Maluch+, wsparcie opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów.
- Bezpieczna+, poprawa bezpieczeństwa uczniów w szkole i poza nią.

Starosta Krzysztof Bieńkowski poinformował Wojewodę, że spotkał się już wcześniej z samorządowcami i lokalnym przewoźnikiem w sprawie skorzystania z rządowego programu dotyczącego tworzenia nowych połączeń autokarowych.

Wojewoda Zdzisław Sipiera podziękował za dobrą współpracę z samorządami naszego powiatu i zapewnił o swoim wsparciu dla powiatu przasnyskiego. Już niebawem mają być podpisane umowy na dofinansowanie przebudowy dróg lokalnych z gminami i starostwem.

W spotkaniu oprócz starosty i wojewody uczestniczyli:
Robert Kochański - Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie
Alicja Walecka - Dyrektor Biura Wojewody