Wsparcie przasnyskiego starostwa dla spółek wodnych

28 kwietnia 2021 roku w gabinecie Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego zostały podpisane umowy z Gminnymi Spółkami Wodnymi z Czernic Borowych, Krasnego i miasta Przasnysz. Na mocy Uchwały Nr 361/2021 Zarządu Powiatu Przasnyskiego z dnia 22.04.2021 roku uzyskały one dofinansowanie działań związanych z bieżącym utrzymaniem wód i urządzeń wodnych. Spółki z Czernic Borowych i Krasnego otrzymały dotację w wysokości 5 000,00 złotych każda, Spółka Wodna Gmina-Miasto Przasnysz w wysokości 10 000,00 złotych.

Przedstawiciele Spółek Wodnych na spotkaniu ze starostą i wicestarostą - zdjęcie grupowe

Zgodnie z Uchwałą Nr L/340/2018 Rady Powiatu Przasnyskiego z dnia 28 maja 2018 roku w sprawie zasad udzielania dotacji spółkom wodnym działającym na terenie Powiatu Przasnyskiego, trybu postępowania w sprawie udzielania dotacji i sposobu jej rozliczania. Zarząd przyznał dotację celową w łącznej wartości 20 000,00 złotych dla trzech spółek wodnych, które złożyły wnioski o wsparcie.