Wyniki audytu w przasnyskim szpitalu

Przedstawiamy fragment audytu jaki przeprowadziły władze powiatu w szpitalu. Audytorzy z zewnętrznej firmy badali dokumenty i działalność szpitala, a wnioski przedstawili na Komisji Zdrowia, która odbyła się w przasnyskim szpitalu.

Na prezentacji audytu oprócz władz powiatu i dyrekcji szpitala byli obecni radni powiatowi, lekarze, przedstawiciele personelu oraz administracji i obsługi szpitala, a także związki zawodowe.

Audyt wykonany przez firmę Formedis jest bardzo obszerny i zawiera kilkaset stron opracowań, ale zawiera też skrótowo przedstawione wnioski, które prezentujemy.

Audyt zleciły władze powiatu po tym jak w szpitalu na koniec 2018 roku pojawiły się zobowiązania na 18 milionów złotych, a sam rok 2018 zamknął się stratą 3,7 mln zł. Pierwsze półrocze 2019 roku to blisko 4 miliony złotych strat, stąd zaniepokojenie Rady Powiatu, która była za przeprowadzeniem audytu.

Data: 2019-12-09
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława