XLII SESJA RADY POWIATU PRZASNYSKIEGO

Porządek XLII sesji Rady Powiatu Przasnyskiego, która odbędzie się 30 stycznia 2014 r. o godz. 13:30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. Więcej w rozwinięciu wiadomości.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku dziennego.
3. Przyjęcie protokołu z XLI sesji Rady Powiatu.
4. Informacja Przewodniczącego Zarządu Powiatu o realizacji uchwał Rady Powiatu oraz pracach Zarządu Powiatu w okresie między sesjami.
5. Rozpatrzenie i podjęcie uchwał w sprawach:

5.1. zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2014 - 2022,
5.2. wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Przasnyskiego na  rok 2014,
5.3. zmiany uchwały w sprawie zaciągnięcia długoterminowego kredytu,
5.4. udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej Gminie Miasta Przasnysz,
5.5. przyjęcia tytułu „Stolica Kultury Mazowsza”,
5.6. kierunku działania Zarządu Powiatu Przasnyskiego w zakresie współpracy Powiatu Przasnyskiego ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,
5.7. wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości z możliwością odkupu,
5.8. wyrażenia opinii dotyczącej zmiany granicy administracyjnej gminy Jednorożec, która jednocześnie stanowi zmianę granicy powiatu przasnyskiego,
5.9. zmiany uchwały Nr XXXIII/291/2013 Rady Powiatu Przasnyskiego z dnia 21 czerwca 2013 r. w sprawie utworzenia i przystąpienia do  stowarzyszenia „Królewiecki Obszar Funkcjonalny – Porozumienie Przasnyskie”.
6. Przyjęcie „Sprawozdania z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Przasnyskiego w 2013 roku”.
7. Przyjęcie „Sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego”.
8. Przyjęcie ramowego planu pracy Rady Powiatu Przasnyskiego na 2014r.
9. Przyjęcie planów pracy komisji stałych Rady Powiatu Przasnyskiego na 2014r.
10. Przyjęcie sprawozdań z działalności komisji stałych Rady Powiatu Przasnyskiego w 2013r.
11. Interpelacje i zapytania.
12. Wnioski i oświadczenia.
13. Zakończenie sesji.

Marek Walędziak