XXII Sesja Rady Powiatu Przasnyskiego

Opublikowane przez XXII Sesja Rady Powiatu Przasnyskiego

Porządek XXII sesji Rady Powiatu Przasnyskiego, która odbędzie się 5 maja 2020 roku o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu oraz, ze względu na obecną sytuacje epidemiologiczną, dla radnych, którzy nie chcą brać osobistego udziału w sesji w ww.miejscu, w sposób korespondencyjny. Więcej w rozwinięciu wiadomości.

Porządek obrad:
1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku dziennego.
3. Przyjęcie protokołu z XXI sesji Rady Powiatu Przasnyskiego.
4. Zatwierdzenie „Informacji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przasnyszu o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu przasnyskiego za rok 2019”.
5. Zatwierdzenie „Sprawozdania z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu w 2019 roku”.
6. Zatwierdzenie „Sprawozdania z realizacji „Powiatowego Programu działań na rzecz osób niepełnosprawnych na lata 2014-2020” w 2019 roku.
Rozpatrzenie i podjęcie uchwał w sprawach:
7. zmiany uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Przasnyskiego na lata 2020 – 2031;
8. wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Przasnyskiego na rok 2020;
9. zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego przedłożonego przez Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu za 2019 rok.;
10. pokrycia straty finansowej netto Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu za rok 2019;
11. zmiany uchwały w sprawie uchwalenia „Programu współpracy powiatu przasnyskiego na 2020 rok z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”.
12.Debata nad „Raportem o stanie Powiatu Przasnyskiego za 2019 rok.”
Rozpatrzenie i podjęcie uchwał w sprawach:
13. udzielenia votum zaufania Zarządowi Powiatu Przasnyskiego;
14. zatwierdzenie sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Przasnyskiego za 2019 rok;
15. udzielenia Zarządowi Powiatu Przasnyskiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu powiatu za 2019r.
16. Informacja Przewodniczącego Zarządu Powiatu o realizacji uchwał Rady Powiatu oraz pracach Zarządu Powiatu w okresie między sesjami.
17. Interpelacje i zapytania.
18. Wnioski i oświadczenia.
19. Zakończenie sesji.

Projekty uchwał są dostępne tutaj.